Вчора відбулося засідання засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Дрогобицької райдержадміністрації, яке провів заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник
Комісія зібралася у зв’язку з виявленням вчора на Дрогобиччині випадку сказу лисиць. Лисиця забрела на одну із садиб у Раневичах, де покусала собаку. Господар встиг вчасно знешкодити хвору тварину. Люди у цьому випадку не постраждали. Аналізи останків вбитої тварини підтвердили захворювання на сказ.
Сьогодні на засіданні комісії прийняте рішення встановити карантинні обмеження у Раневичах та 5-кілометровій
зоні терміном на місяць. У Раневичах та Почаєвичах буде проведений подвірний обхід та роз’яснювальна робота серед мешканців, а також — вакцинація домашніх тварин — собак та котів. Мисливські господарства зобов’язано проводити відстріл лисиць та доставку відстріляних тварин на аналіз у спеціалізовану лабораторію. Відповідного листа щодо необхідності проведення профілактичних заходів на сусідніх з Раневичами вулицях міста вирішено скерувати в Дрогобицьке міське управління Держпродспоживслужби.
На пропозицію учасників засідання найближчим часом в райдержадміністрації проведуть семінар-нараду для керівників та членів мисливських господарств та представників лісових господарств району.
УВАГА! СКАЗ!
СКАЗ – дуже небезпечне вірусне захворювання домашніх і диких тварин, людини. Основним джерелом збудника інфекції є хворі дикі тварини (лисиці, вовки, песці, єнотовидні собаки, гризуни та ін.). Зараження людини і тварини виникає внаслідок укусу або ослинення хворими на сказ тваринами. Це змушує насторожено ставитися до будь-якого укусу собакою, кішкою чи іншими тваринами людини або тварини.
Клінічні ознаки хвороби – У всіх видів тварин є підвищена збудливість, агресія, яка змінюється депресією, порушення свідомості, слинотеча і розвиток наприкінці захворювання паралічів та загибелі тварини. Лікування хворих тварин не проводиться.
Щеплення собак і котів – єдиний надійний метод боротьби зі сказом.Власники собак і котів зобов’язані:
Доставляти їх для клінічного огляду та профілактичних щеплень проти сказу в установи ветеринарної медицини щорічно. Щеплення собак є обов’язковим.
Про кожний випадок укусу свійських тварин дикими хижаками, бродячими чи здичавілими собаками або котами, а також при підозрі у захворюванні тварини на сказ негайно повідомляти ветеринарного спеціаліста та ізолювати таких тварин.
ГРОМАДЯНИ! СВОЄЧАСНО ПРИВОДЬТЕ СВОЇХ ТВАРИН ДЛЯ ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ СКАЗУ!!!