вивіз сміттяТрускавець повторює долю Львова – починає потопати у смітті

З курортного міста котрий день поспіль не вивозять побутові нечистоти. Тож сміттєві майданчики житлових кварталів оздоровниці моментально перетворилися на чималі звалища нечистот, а соціальні мережі зарясніли красномовними фото світлинами від місцевих мешканців, які уже нарікають не неприємний запах та антисанітарію поблизу своїх багатоповерхівок.

Сміттєвий колапс в курорті в точності до одного нагадує сміттєві події у Львові – там котрий місяць поспіль люди ходять по сміттю та дихають його випарами – місто не має де складувати свої побутові нечистоти, бо всі найближчі сміттєзвалища відмовилися їх приймати.

Сумна доля Львова від середини травня наздогнала й Трускавець.

Сміттєвим колапсом у курортному місті запахло ще від кінця березня. Саме тоді владі оздоровниці стало відомо, що Борислав відмовляється на свій полігон приймати трускавецькі нечистоти і повідомив, що з 1 травня туди не впустять жодну машину зі сміттям. Таке рішення у нафтовому місті прийняли на сесії міської ради. Очільник Борислава такі дії мотивував просто – часто під виглядом сміття з Трускавця у нафтове місто завозилось львівське сміття. Ще далі пішли активісти Борислава, які виставили блок-пости поблизу місцевого сміттєзвалища і пильно почали його охороняти вдень та вночі. Та от у критичній ситуації, що нависла над курортним містом – влада оздоровниці зайняла позицію очікування.

вивіз сміття

Як повідомив на початку квітня на сесії міської ради мер міста Андрій Кульчинський – львівській фірмі, що займається вивозом сміття з Трускавця ДВ «ЕкоСвіт» дали кілька тижнів часу, щоб вони знайшли новий сміттєвий полігон. Виходить, замість того, щоб швидко оголошувати конкурс та шукати нову фірму із вивозу сміття з міста – Трускавець пустив ситуацію на самоплин. 20 квітня у місті відбувається ще одне сесійне засідання, на яке запросили виконавчого директора фірми «ДВ Еко Світ» Василя Киричука. Той зізнався — впродовж квітня їхня фірма скерувала ряд звернень до адміністрацій міст, в які теоретично є можливість вивозити трускавецькі нечистоти. Це зокрема – Дрогобич (Броницьке сміттєвзвалище), Стрий та Самбір. Та от жодне із цих міст не погодилося приймати трускавецькі побутові нечистоти. Виходить, місяць часу Трускавець чекав на результати домовленості із новим полігоном, а похвалитися «ДВ ЕкоСвіт» немає чим. Та і такі результати у мерії Трускавця не сприйняли знову як критичні. Там фірмі вчергове дали кілька днів дорогоцінного часу, щоб шукати новий майданчик під сміття.

вивіз сміття

За словами деяких місцевих депутатів новий полігон таки знайшли – аж у Хмельницьку. Щоправда цю інформацію в мерії ніхто 1 травня не підтвердив. Там журналістам пояснили – ситуація із вивозом сміття із міста контрольована , фірма вчасно його вивозить із Трускавця , а от саме де не стали розголошувати таємниці. Та за два тижні відносного спокою у Трускавці таки неприємно запахло сміттям. Як повідомив 25 травня на сесії міської ради депутат Андрій Кісак – Трускавець другий день потопає у смітті.

вивіз сміття

— Чому ми сьогодні замовчуємо це питання, я взагалі не бачу його у порядку денному? Що відбувається? Хіба не видно, наскільки переповнені сміттєві майданчики у місті? Що буде, якщо різко підвищаться температурні показники за вікнами? З яким обличчям зустрічатимемо відпочиваючих?, — запитував народний обранець.

вивіз сміття

На усі критичні зауваження мер міста відповів просто: « Мені пояснили, що зламалися машини, які вивозять сміття із Трускавця. Питання з дня на день має бути врегульованим». На що пан Кісак поспішив повідомити: «Пане Андрію, мені чомусь відомо, що сміттєві машини не поламалися, а їх заблокували на вивозі зі Львова із сміттям? Де правда?» Та поспішати із відповіддю Андрій Кульчинський не став. Лишень повідомив, якщо ситуація не зміниться в найближчі дні, доведеться оголошувати конкурс та шукати нову фірму на вивіз сміття з Трускавця. Відтак порадив місцевому управлінню з благоустрою зафіксувати критичну ситуацію по сміттєвих майданчиках в оздоровниці у ці дні, це мовляв і стане приводом, щоб розірвати угоду із ДВ «ЕкоСвіт».

Чи не запізно Трускавець почав оговтуватися та шукати шляхи виходу із сміттєвого колапсу? Питання більш, ніж риторичне! Принаймні доля Львова показує – те, що не вирішили там вчасно колись – нині обернулося для міста та людей трагедією. Трускавець за крок до цього.

Ірина Романова

Джерело: Джерела Трускавця