Вчора, 20 вересня, у Дрогобицькій райдержадміністрації відбулася зустріч з учасниками АТО
На зустріч були запрошені демобілізовані учасники антитерористичної операції п’ятої хвилі демобілізації та члени родин загиблих військовослужбовців.
Про це повідомив Дрогобиччина — новини краю з посиланням на сектор з питань інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю РДА.
Розпочинаючи розмову, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад подякував бійцям за їхню мужність та високий патріотизм і запропонував вшанувати хвилиною мовчання загиблих та померлих українських героїв.
Про заходи щодо соціальної адаптації демобілізованих учасників АТО та всебічну підтримку членів родин військовослужбовців, які загинули під час проведення АТО, інформували керівники і представники структурних підрозділів райдержадміністрації та служб.
Учасники АТО та представники сімей загиблих поставили запитання, які їх найбільше турбують.
«Не виникає проблем із виплатою всіх визначених державою соціальних допомог, – каже начальник управління праці і соцзахисту РДА Галина Чапля. – Поступово вирішується питання придбання чи ремонту житла пораненим бійцям та сім’ям загиблих».
Чимало зроблено для безкоштовного відпочинку та оздоровлення дітей учасників АТО. Через відділ освіти реалізується цільова програма з районного бюджетну щодо надання грошової допомоги для харчування дітей шкільного віку учасників АТО. Багато добрих справ робиться спільно з волонтерами, громадськими організаціями учасників АТО.
Втім, є і проблемні питання. Це – ситуація з виділенням земельних ділянок сільськими, селищними радами (називали с.Новий Кропивник, с.Лішня, смт.Меденичі).
Досі не вдалося отримати всіх підтверджуючих документів з військових частин для отримання статусу учасника АТО 10-ти демобілізованим (мабуть, доведеться звертатися в прокуратуру).
Зберігається великий попит на санаторно-курортне оздоровлення бійців. І хоч у цьому напрямку є позитивні результати, все ж кількість путівок явно недостатня, особливо, що стосується сімейного оздоровлення.
Йшлося також про особливу повагу та пам’ять про подвиг наших героїв-земляків, які віддали свої життя під час Революції Гідності та війни на сході України. Священними для односельців, шкільних колективів мають бути місця їхнього поховання, меморіальні та пам’ятні таблиці, встановлені на їхню честь.