Однією з головних функцій фортеці був контроль над важливим торговим шляхом
На Франковій горі Тептюж на Львівщині завершилися розкопки давньоруського городища, яке, на думку вчених, було захисним і спостережним пунктом і входило в систему укріплень Карпатської лінії оборони. Тут чотири сезони поспіль працювала археологічна експедиція історичного факультету Дрогобицького державного педуніверситету імені Франка. Про це IA ZIK повідомив декан факультету професор Леонід Тимошенко.
«Ясно, що «фортеця» згоріла і перестала існувати, ймовірно, на рубежі XII-XIII ст. тобто, сьогодні можна говорити про «домонгольский» період існування», — говорить учений.
Однією з головних функцій фортеці був контроль над важливим торговим шляхом, який веде від соляних промислів на території пізнього міста або його околиць, через Карпатські перевали. Саме на цьому шляху розташовані такі міста як Тептюж, Борислав (Мражниця) Тустань (Урич). Ймовірно, що з функціонуванням цього шляху і широким освоєнням соляних джерел і пов’язане виникнення Дрогобича, як важливого адміністративного та торговельного центру Верхнього Подністер’я.
«Розкопки приблизно 40% вала дозволяють більш-менш точно говорити по його внутрішній структурі. Вал будувався традиційно: по периметру пагорба споруджувалася дерев’яна кліть, яку засипали глиною чи камінням, на неї насыпалась земля при копанні рову. Ймовірно, на валу облаштовувалися дерев’яно-земляні укріплення. Ще одне припущення: в центрі вала кілька клітей не засипалися, а використовувалися під тимчасове житло. Знахідки кераміки дозволяють стверджувати, що захисники об’єкта жили саме тут», — каже Тимошенко.
Джерело Сегодня