слимаки атакують - Дрогобиччина

Вони обсідають всю зелень на городі і залишають лише плями на грядках огірків, полуниці, картоплі

Багато рудих слимаків атакувало цього літа райцентр Мостиська на Львівщині. На вигляд вони не менш огидні, зі слизом, тому люди активно звертаються до міської ради, пише Gazeta.ua.
«Люди посипають ці ділянки сіллю, вапном, кидають у двір старі мокрі кожухи, слимаки на них збираються, тоді люди це спалюють. Чи збирають у відро і перерізають кожного ножицями, — розповідає секретар міської ради Богдан.

— А що робити? Зверталися в санепідемстанцію. Нам кажуть, такого ліцензійного препарату для боротьби з ними немає в Україні. Особливо їх багато після дощу. »

Таке нашестя у місті вже 5-й рік поспіль. Раніше це пережив Дрогобич. Там на звернення міськради теж не відреагували ні в одному відомстві. Мешканці припускають, що їх могли завести з інших країв та континентів, коли привозили екзотичні туї та інші дерева.

«Нічого дивного в цьому немає. Це все одно, що піднімати бучу з-за того, що цього року не вродили огірки, — роз’яснює Ігор Антахович, директор еколого-натуралістичного центру у Львові. — Вся проблема через клімат. В останні роки у нас теплий і мокрий початок літа — травень-червень. Це для них сприятлива атмосфера. Було таке, що вдень до 28 градусів тепла, а вночі 9. Великий перепад. Тому і огірочки захворіли специфічним грибком. Десь у цей же період закладали свою ікру равлики , тому їм так пощастило і вони розплодилися. Крім того, значення має рельєф — десь більша вологість, десь менша. Думаю, після останньої спеки вони загинуть природним шляхом. »

Фахівець радить боротися з равликами механічним способом — збирати, поливати бензином і спалювати.

«Раніше були колгоспи. Вони обробляли поля хімікатами, тому популяція равликів була знищена. З тих пір їх ніхто не труїв, — додає Антахович. — У агромагазинах можна шукати спеціальні препарати. Однак вони дорогі. Фермери можуть собі це дозволити. Приватні садиби рідко».

 

Джерело Сегодня