4 квітня, міський голова Тарас Кучма провів брифінг, приводом до проведення якого стало поширення в інформаційному просторі повідомлення про нібито ухвалене на сесії міської ради рішення щодо надання Дрогобичу особливого економічного статусу
Міський голова Тарас Кучма поширену синхронно на кількох місцевих медіа-ресурсах інформацію назвав вершиною провокацій, які останнім часом цілеспрямовано ведуться проти влади. Найбільше стурбувало міського очільника те, що із завзяттям цю дезінформацію підхопили у медіа-просторі Російської федерації, звинувачуючи Дрогобич у проєвропейських симпатіях і сепаратистських настроях.
Тарас Кучма заявив, що провокаційні сценарії готувалися ще з грудня минулого року. Від цього часу, ствердив міський очільник, закидалися псевдоповідомлення про намір влади будувати на місті розстрілу людей біля Стіни плачу розважальний центр. До цього ж ряду Тарас Кучма відніс і нещодавню наругу над пам’ятником Іванові Павлові II. Всі ці моменти формують переконання, що Дрогобичем, резюмував урядник, дуже зацікавилися. Відтак міський голова хронологічно переповів про розвиток подій, які передували суспільному резонансу навколо неіснуючого рішення. Тарас Кучма зазначив, що насправді був проект рішення, розроблений помічником Народного депутата Богдана Матківського Володимиром Остапенком щодо засад економічної специфіки Дрогобича. Зі слів Тараса Кучми, переглянувши цей проект рішення, він ще до сесії забракував документ як неналежно підготований. Тому, підсумував керманич Дрогобича, ні обговорення, ні результатів цього обговорення, про які згадують у поширених публікаціях місцеві журналісти, не було.
Секретар міської ради Олег Хрущ додав: «На розгляд депутатських комісій це питання не потрапило. Воно лише містилося у переліку питань, які могли бути внесені з голосу до порядку денного, однак це рішення не було включено до порядку денного». Також посадовець висловив обурливе здивування з приводу того, що в інтернеті натрапив на начебто готовий варіант згаданого рішення, завіреного сфабрикованим підписом секретаря ради (хоча насправді рішення підписує міський голова), а також вигаданим неіснуючим реєстраційним номером. Олег Хрущ заявив, що під прицілом такої провокації з антидержавними настроями Дрогобич, на його погляд, опинився випадково, хоча провокаційні ходи, під час яких пробують зіштовхнути у конфлікті представників владної верхівки, а також повісити на Дрогобич непривабливі ярлики, були помітні ще раніше.
Тарас Кучма апелював до журналістів провести дослідження і встановити звідки тягнеться ниточка однотипного повідомлення, передрукованого кількома інтернет-виданнями, тим самим виявити джерело поширення фальшивої інформації. Міський очільник закликав представників журналістського цеху до коректності і висловив застереження про ведення жорстокої і брудної боротьби, яка розгорнулася з метою дискредитації влади.
«Це інформаційна війна. Журналісти, не виступайте солдатами на боці ворога. Вас у цій війні просто використовують», — сказав Тарас Кучма.
Тим часом журналіст Володимир Турмис побажав владі не притуплювати пильність у зв’язку з тим, що можлива реалізація нових етапів провокацій, які, з його слів, скидаються на цілеспрямовану диверсію.
Редактор радіо «Франкова земля» Йосип Фиштик акцентував увагу на професійному кодексі журналістів, які не повинні при висвітленні важливих тем забувати про етап перевірки інформації.
На брифінгу прозвучало запитання від громадської активістки Олени Куртяк щодо звернення з приводу розслідування провокації до правоохоронних органів. Таке звернення Тарас Кучма до закінчення робочого дня розпорядився підготувати.
Джерело: drohobych-rada.gov.ua