Для багатьох його перемога була справжнім шоком, адже в політиці він є ще досить юний та недосвідчений. Але нікому б і на гадку не спало оспорювати вибір народу, тож пан Богдан готується до присяги, впорядковує свій план роботи у ВРУ, веде перемовини про вступ до тієї чи іншої фракції. А у п’ятницю, 7 листопада, Богдан Матківський дав свою першу прес-конференцію для представників дрогобицьких регіональних мас-медіа. Проходила вона у приміщенні «Пори» (вул. Шкільна, 4).
— Народився я у Трускавці, закінчив дев`ять класів СЗШ №3, згодом вчився у військовому ліцеї імені Героїв Крут. З відзнакою закінчив ПТУ № 19. Згодом закінчив факультет менеджменту та маркетингу Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка, але пішов не по педагогічному, а по економічному напрямку. З 2008 року долучився до соціально-економічних програм. Генеральний директор ТзОВ «Зет-Автор», – так стисло виклав свою біографію на початку зустрічі Богдан Матківський.
Вир революційних подій Майдану захопив Богдана одразу після побиття студентів у Києві. Активність та досвід хлопця примітили – він стає заступником сотника 12 Сотні Майдану. В лютому 2014 року Андрій Парубій призначає Богдана Матківського координатором Самооборони в Дрогобичі. Та надовго в рідному Дрогобичі майбутній нардеп не затримався – вже 17 лютого знову виїжджає до Києва, адже там готується пекло. В страшні дні, коли вирішувалася доля Майдану, Богдан Матківський був там, на передовій. Після втечі Януковича та перемоги Революції Гідності разом з 22 хлопцями із Дрогобиччини формують осередок Національної гвардії. Схід України, гора Карачун, обстріли та військові дії – для Богдана це не прості слова, а реальність, яку Бог дав йому пережити.
До Дрогобича повернувся під час ротації. Батальйон прийняв рішення – оскільки ніяких змін, за які стояв Майдан, не відбулося, то потрібно делегувати своїх людей у Верховну Раду. Так Богдан Матківський став кандидатом у народні депутати від Дрогобиччини. А 25 жовтня командир 2 взводу 2 роти 1 Батальйону Національної гвардії виграв вибори і став народним депутатом.
Ця коротка історія блискучого злету нашого краянина на вершини влади досі не дає спокою тим, хто не хоче бачити «свіжих», нових людей на владному Олімпі. Відповідно посипалися різноманітні звинувачення, інколи абсолютно безглузді, які частково були озвучені і на прес-конференції. І що допомагали Богдану Матківському спецслужби, і що він ставленик Радзієвського-Коростильова-Метика, і що він понабирав кредитів, і що він взагалі не був на Майдані і на Сході України. Звичайно ж, нардеп дав відповіді на ці звинувачення, але чи заспокояться його опоненти?
Більша частина прес-конференції була присвячена відповідям на запитання, пов’язані із фірмою «Зет-Автор». Що це за фірма, звідки в неї 100 мільярдів гривень, чому в її логотипі нехристиянська символіка, чи це часом не якась фінансова піраміда, чому вона в процесі припинення діяльності, а не реорганізації? Ці запитання задавали не тільки журналісти, а й окремі громадські діячі, присутні на прес-конференції.
— Сто мільярдів гривень в статутному фонді «Зет-Автора» – це не живі гроші, не кошти. В законодавстві це прописано як нематеріальні активи. Це інтелектуальна власність, – так пояснював таку солідну суму Богдан Матківський.
— То що, Ви не олігарх? – на це запитання від «ТВ» Б. Матківський скромно посміхнувся:
— Ні, я не олігарх. Якби олігархи були на Майдані, а потім пішли на війну, то ми б ту війну давно закінчили.
Програма «Зет-Автор» є запатентованою, а Мінекономіки підписало Меморандум про співпрацю (щодо втілення її в життя на державному рівні). Участь в програмі погодилися брати Укргазбанк та ряд інших українських банків. Хоча для багатьох пересічних громадян сама суть програми є дещо незрозумілою, та вона не несе жодної небезпеки, а навпаки, сприятиме українським товаровиробникам, розвитку економіки, покращенню життя людей. Для прикладу, учасник програми зможе взяти житло в кредит (безвідсотковий!) на 30-45 років, сплачуючи за нього суму, яка не перевищує вартість оренди житла. Звичайно, є певні умови, з якими учасника програми ознайомлюють.
Богдан Матківський каже, що автори програми готові зробити окрему прес-конференцію, на якій розкладуть все по поличках. Він – тільки генеральний директор «Зет-Автора». І додає, що реалізував би цю програму незалежно від того, потрапив би він до ВРУ чи не потрапив.
Відповідаючи на інші запитання, Богдан Матківський зазначив, що допомагатиме йому розібратися в першочерговості проблем Дрогобиччини та пошуку шляхів їхнього вирішення Науково-технологічна рада під керівництвом професора Одрехівського, що саме ця рада і визначить яким шляхом повинні йти курорти Трускавець та Східниця (це було запитання від «Трускавецького вісника» – прим. авт.), що він всіляко сприятиме розвитку культури, що не відкидає співпраці з тими кандидатами, які зазнали поразки на цих виборах, зокрема і з Павлом Барнацьким, який має напрацювання щодо відновлення нафтовидобутку та нафтопереробки в нашому краї. Щодо фракції, в яку ввійде в парламенті, то Богдан Матківський озвучив три, які можуть йому підійти – Блок Петра Порошенка, Народний Фронт та Самопоміч.
Богдан Матківський вважає, що регіон сам повинен подумати, як стати на ноги, не очікуючи подачок з центру. Бо можна «вибити» кошти раз, другий, третій, але це навряд чи вихід для Дрогобиччини. Нардеп каже, що не обіцяє відновлення діяльності всіх підприємств, що є явно нереальним завданням, але постарається зробити це по можливості. Вкотре прозвучала думка, що проблеми слід розв’язувати спільно та комплексно, а відповідно і об`єднатися в агломерацію «Дрогобиччина». Хоча тема явно затерта, але в контексті адмінреформи та децентралізації влади вона набула нового звучання.
Відповідаючи на запитання про націоналізацію та реприватизацію, Богдан Матківський зауважив, що такі речі можна розглядати виключно у тому випадку, коли власник свідомо діє на шкоду українській економіці. Але щоб забрати власність, немає такого закону, – нагадав депутат. Як немає і закону, який захищає інвестора. А ми йдемо в Європу і маємо дотримуватися законодавства. Тож потрібно вносити зміни на законодавчому рівні. Для того, щоб краще розібратися у тонкощах законотворення та в тому, що можна зробити для Дрогобиччини у юридичній площині, Богдан Матківський анонсував зустріч із юристами регіону.
Молодий політик – молода команда. Богдан Матківський говорить відкритим текстом, що ставку робить саме на молодь. Але застерігає: просто відсидітися не вдасться нікому. Він йшов до парламенту, щоб працювати на благо краю, тож цього вимагатиме і від своєї команди. Розраховує Богдан Матківський не тільки на підтримку команди, але і на підтримку ЗМІ, а також всіх, хто готовий працювати на благо Дрогобиччини.
— Я відкритий для співпраці, – завершив свою зустріч з представниками ЗМІ та громадськості Богдан Матківський.
Володимир Ключак
Ви володієте цікавішою інформацією на тему, радо розмістимо її на ресурсі,