звільненняЗМІ назвали гучне прізвище нового керівника НАК

Звільненому з «Нафтогазу» Коболєва швидко знайшли заміну: виконуючим обов’язки глави «Нафтогазу» призначено в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Інформація про звільнення голови «Нафтогазу» Андрія Коболєва підтверджується. При цьому новим керівником компанії на правах виконуючого обов’язки став Юрій Вітренко, який в даний момент знаходиться на посту міністра енергетики. Про призначення Вітренко на пост керівника «Нафтогазу» повідомило видання «Сегодня» в своєму Telegram-каналі, передає Д-НК.

Інформацію також підтвердив колишній нардеп Сергій Лещенко.

При цьому інвестиційний банкір і економічний експерт Сергій Фурса заявляє, що звільнення Коболєва відбулося в порушення законодавства: Коболєва звільнили, незважаючи на діючий контракт. «Коболєва звільнили? За законом не могли. Але що нам закон. Незаконно, але звільнили. Чому? Просто так. Тому що хочу. Занадто розумний, напевно. Пишуть, що звільнили рішенням Кабміну. ​​Нехай Кабмін і не має права приймати таке рішення.

Пишуть, що Коболєв написав заяву про відставку. Але Коболєв каже, що він її не писав. А він явно краще знає», — пише Фурса. «В черговий раз поглумилися над реформою корпоративного управління. Коболєва звільнили, незважаючи на діючий контракт, незважаючи на те що немає повноважень звільняти, незважаючи на те є незалежна Наглядова рада, яка і має захищати держкомпанії від хотєлок українських політиків. Але забаганки політиків перемагають і Незалежна Наглядова рада, і здоровий глузд. Яку ще реформу ми не відкочували? Чому зараз? Скористалися тим, що вийшла погана звітність за 2020 рік, і вирішили, що можна. Чому звітність 2020 року в «Нафтогазу» була поганою?

  • По-перше, порівнюючи з 2019 роком, з неї пропали доходи від транзиту, просто тому що тепер труба не у «Нафтогазу». Це мінус 3 млрд доларів. Майже 100 млрд грн. Ось вам і мінус.
  • Друга причина — борги Фірташа. Йому сказали, що можна не платити, адже коронавірус. Ну ось він і не платив.
  • Третя причина — сам 2020 рік, коли в збитку виявився весь сектор. Ціни були на мінімумі, в результаті втрати були і у «Нафтогза», і у «Газпрому», та взагалі у всіх.

Чи можна сказати, що збиток стався з вини менеджменту? А де тут менеджмент? У тих трьох причинах? Хіба що Коболєв особисто злітав в Ухань і привіз звідти ручного кажана, після чого все почалося. Хіба що Коболєв вселився в Фірташа і вирішив за нього не платити «Нафтогазу». І хіба що анбалдінг потрібен був особисто Коболєву.

Ми не бачили корупційних скандалів. «Нафтогаз» не підписував невигідних контрактів. «Нафтогаз» не купував за завищеними цінами вишки Бойка. Хоча, може саме за це і звільняють в Україні менеджмент держпідприємств? Що це означає? Що звітність просто привід. Чи не причина. Просто потрібна була димова завіса. Її дочекалися. І пішли в наступ. Пішли не по закону. Пішли проти домовленостей з нашими західними партнерами. Пішли проти програми МВФ. Добре ще, що гроші встигли взяти під єврооблігації. Якраз в понеділок. У п’ятницю могли б вже і не дати. А, може, тому, що в понеділок взяли гроші, то в середу вирішили звільнити Коболєва.

Хто більше святкує звільнення Коболєва, крім одного українського міністра? Правильно — «Газпром» і Фірташ, позиції якого за останні роки, в першу чергу завдяки реформі ринку газу, були підірвані. Але тепер Коболєв звільнений. А Фірташ і «Газпром» відкорковують шампанське, адже в Україні звільнили людину, якого ненавиділи в Кремлі, який разом з командою змінив обличчя газового ринку України, який разом з командою пішов в Стокгольм і принизив там «Газпром». А ви ще питаєте, чому у нас немає програми МВФ і чому ми досі не в НАТО? Ось чому «, — зазначив він.