На Старий Новий рік у Трускавці, під відкритим небом, на території санаторию «Карпати» пройшов «Фестиваль борщу»
В оригінальний спосіб, а точніше на гвинтокрилі, з неба на грішну землю ступило журі. До його складу, окрім засновника цього проекту, який нараховує уже п’ять років, киянина Юрія Красюка і ініціатора трускавецького заходу генерального директора «Карпати» Лева Грицака, увійшли гості із Узбекистану, Вірменії Абдула Сайтилаєв і Аарон Тепоян. Згодом за конкурсним столом до них приєдналися працівниця Стебницького професійного ліцею Ольга Кондур і звісно, заступник генерального директора ГКК «Карпати» Петро Суда.
Заздалегідь, про свято української кухні, було розміщено інформацію, повідомлена міська влада, керівництво інших відпочинкових закладів курорту. Як не дивно, на фестиваль, образно кажучи, за тридев’ять земель прибули гості з Мостиськ, а трускавчани чомусь ним майже зігнорували. З цього приводу у пересічних людей декілька коментарів.
Одні говорили, що національні заходи такого характеру не зачіпають тимчасових власників курортної санаторно-пансіонатної інфраструктури, другі – позаздрили Грицаку, що той вкотре ініціював чергову акцію пов’язану із українськими традиціями і проявили свою бездарність.
Втім, обійшлося без «ображених». У чотирьох казанах кухарі за двома старовинними трускавецькими рецептами готували борщі. За годину варіння над відкритою кухнею витав запашний аромат мяса, перцю та інших інгредієнтів. А щоб глядачі, учасники кухонного дійства не нудьгували, то їх розважали колядники, вертеп.
Під завісу фестивалю святкова челядь заполонила майдан-кухню. Для них було зварено понад 200 літрів борщу. Того дня під відкритим небом на сьомому небі були всі його учасники і особливо ініціатор і духовний натхненник фестивалю Лев Грицак.
Цей захід мав національно-патріотичне забарвлення. Адже у його процесі ведучий Юрій Красюк постійно наголошував на традиціях української кухні як одного з елементів багатовікової історії нації.
Володимир ТУРМИС