У середу, 3 жовтня, за ініціативи народного депутата України Романа Ілика у Дрогобичі відбулася спільна зустріч парламентаря з керівниками підприємств міста.
В рамках зустрічі відбувся цікавий та корисний обмін інформацією щодо ведення діяльності у сьогоднішніх складних соціально-економічних умовах та шляхів вирішення форс-мажорних обставин та проблем, пов’язаним із недосконалістю та недостатнім функціонуванням норм чинного законодавства.
Керівники розповіли про роботу очолюваних ними підприємств, про проблеми, з якими доводиться стикатися у розрізі економічних, законодавчих та навіть політичних складових.
Зокрема, директор ПрАТ «Дрогобицький хлібокомбінат» Роман Осередчук наголосив: в умовах жорсткої конкуренції доводиться складно, позаяк фірми-конкуренти є платниками єдиного податку, а завод змушений працювати на загальній системі оподаткування. Також підприємству «дошкуляють» аж занадто часті перевірки різними контролюючими структурами.
Директор заводу залізобетонних виробів Дмитро Пельтек розповів, що свого часу був намір у Дрогобичі розпочати серійне фірмове виробництво бруківки. Ірландська фірма-інвестор планувала спорудити нову лінію вартістю 5 млн. євро. Однак,на підприємстві скоротилися обсяги реалізації продукції та зменшилися оборотні кошти, що спонукало інвестора наразі призупинити реалізацію задуму.
Про проблему браку обігових коштів говорив також заступник директора Дрогобицького заводу автомобільних кранів В’ячеслав Стеблина. Керівник наголосив: власники підприємства ведуть активний пошук інвестора, який погодиться ввести на завод додатковий фінансовий ресурс. Якщо це вдасться – буде змога зберегти 800 робочих місць та випускати щомісяця 15-20 автокранів, підіймачів чи ж сміттєвозів.
Про непродуману і несправедливу державну політику в розрізі утворення тарифів розповідали керівники КП «Дрогобицький водоканал» Роман Шагала та «Дрогобичтеплоенерго» Ігор Хомяк. Піднімати тарифи для населення з політичних міркувань влада через різні Нацкомісії не дозволяє, однак компенсувати підприємствам різницю в тарифах — не спішить. Відтак, підприємства опиняються в складній економічній ситуації, яка не дозволяє вести нормальну, повноцінну роботу.
-Консолідація зусиль задля спільного вирішення проблем – як по горизонталі, так і по
вертикалі, дозволить нам в реальному часі вживати заходів, пов’язаних з усуненням перешкод у діяльності підприємств. Нещодавно було утворено асоціацію органів місцевого самоврядування «Франковий край», яка, після реєстрації в органах юстиції, приступить до системного вирішення комплексних проблем краю. Усі без винятку питання, пов’язані з законодавчою ініціативою, яка хоч в якийсь спосіб сприятиме кращій діяльності підприємств міста, будуть розглядатися мною як пріоритетні. Адже підприємства, які ви очолюєте, забезпечують наших краян робочими місцями та змогою отримувати заробітну платню. Вірю, що наша спільна праця матиме гарну перспективу, — підкреслив народний депутат України Роман Ілик.
Ініціативу парламентаря керівники підприємств визнали позитивною, позаяк сьогодні вести нормальну, повноцінну діяльність заважає низка чинників, вирішення яких – в компетенції в тому числі і Верховної Ради України. Формат співпраці, запропонований народним депутатом України дозволить врегульовувати найбільш гострі проблемні питання, — висловили переконання учасники зустрічі.