Сьогодні, 11 грудня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма провів нараду з представниками БФ «Карітас» та ДДТЗДІ «Надія», яка відбулася за посередництва місії ОБСЄ
Перш ніж перейти до безпосереднього обговорення проблематики зустрічі, Тарас Кучма висловив жаль, що дві організації, діяльність яких у громаді затребувана, не змогли між собою порозумітися. Представники ОБСЄ акцентували на своїй безсторонній позиції і попросили дотримуватися вимог ділового діалогу. У першій частині перемовин сторони конфлікту на прохання міського голови Тараса Кучми озвучили своє бачення розв’язку спірної ситуації. На погляд о. Ігоря Козанкевича, директора БФ «Карітас» конфлікт буде вичерпаний, коли міська влада знайде для «Надії» інше приміщення, причому БФ «Карітас» зобов’язується фінансово допомогти в облаштуванні цього приміщення. Поділити територію, а також комунікації, юридично розмежувати і одночасно узаконити перебування двох благодійних організацій запропонувала директор ДДТЗДІ «Надія» Ірина Дзюрах. Під час дальшої дискусії ці два варіанти учасники зустрічі доповнили третім: альтернативне приміщення для діяльності запропонувати БФ «Карітас», який своєю чергою залишить усе теперішнє майно і територію ДДТЗДІ «Надія».
Відтак слово взяли представники місії ОБСЄ, які ще раз наголосили на своїй нейтральній функції. Проте відзначили, продемонструвавши графічно, що для обох сторін конфлікту кожен з варіантів пошуку компромісу має як плюси, так і мінуси. Втім усі три пропозиції делегати міжнародної інституції розцінили як чесну можливість розв’язати конфлікт. По тому представники ДДТЗДІ «Надія» і БФ «Карітас» почергово формулювали переваги і ризики для своїх організацій у кожному з трьох варіантів зокрема. У підсумку Тарас Кучма закликав представників благодійних організацій всебічно проаналізувати три варіанти з урахуванням того, щоб помножити плюси і знівелювати усі негативні для своєї організації моменти. У розкладі наступного робочого тижня він визначив час для того, щоб ще раз окремо зустрітися з ДДТЗДІ «Надія» і БФ «Карітас». Представники місії, резюмуючи зустріч, назвали її історичною. Позаяк обидві благодійні організації висловилися, що прагнуть до вирішення конфлікту, до справедливості і до розвитку своїх осередків, то визріли реальні підстави вважати, що вони близькі до примирення.
Нагадаємо, місія ОБСЄ уже кілька місяців здійснює моніторинг майнового конфлікту між двома благодійними організаціями Дрогобича. За цей час вона провела кілька окремих та спільних зустрічей із обома сторонами конфлікту. Та досі жодним досягненням вони не відзначилися.