земля у ТрускавціУ Трускавці керівництво міста останні місяці активно обговорює питання виділення земельних ділянок для місцевих учасників АТО

Таких у місті-курорті близько 100 осіб, однак із проханням посприяти у виділенні ділянок для житла наразі звернулось понад 20 військових.

7 вересня у трускавецькій міській раді провели засідання виконкому, на якому міський голова Руслан Козир поставив на голосування рішення «Про надання дозволу на розроблення містобудівної документації про внесення змін до детального плану території по вул.. І. Мазепи та Данилишиних. 62». Цим рішенням дається зелене світло на реалізацію в місті ще двох проектів з побудови житла для учасників АТО на вул.І. Мазепи 32-34 та Данилишиних, 62. За словами міського голови Трускавця Руслана Козира , зокрема на Данилишина, 62 є будівля колишньої дитячої лікарні , яку можна було б перебудувати під сучасний новий будинок для атовців. Від такого проекту можна було б отримати близько 80 квартир, — резюмував міський голова. Що стосується вулиці І. Мазепи, 32-34 – там знаходиться земельна ділянка , яка колись була виділена для місцевої прокуратури . Ії також можна було б успішно використати для побудови житла військовим з зони АТО. Члени виконкому позитивно сприйняли ініціативи міського голови та проголосували за подальший розвиток цього проекту.

«Гадаю, що найкращий механізм реалізації проекту побудови житла для учасників АТО — це заключення тристоронніх угод між інвестором-забудовником, воїнами АТО і міською радою, де місцева влада виступає замовником цього житла і гарантом того, що земельна ділянка буде використана за призначенням. Думаю, що при такому механізмі дій – справа обов’язково досягне позитивного результату», — наголосив на засіданні міський голова Руслан Козир.

Окрім позитивного рішення виконкому , 8 вересня після практично двомісячної перерви, депутати трускавецької міської ради зібралися на позачергове 51 засідання сесії і також обговорили питання побудови житла для воїнів АТО. Зокрема депутат Сергій Мицик – висловив пропозицію подати звернення голові Дрогобицької РДА Максиму Лісогору та сільським головам Модрицької та Станильської сільських рад з проханням вишукувати можливі на їхніх територіях земельні ділянки , які можна було передати учасникам АТО під будівництво , садівництво та ведення городництва. У свою чергу депутат Євген Юник порекомендував звернутися до генерального директора ТзОВ «Альфа Плюс» з пропозицією щодо виділення фірмою 2 га землі для учасників АТО з можливим викупом за ціною продажу її ТзОВ «Альфа Плюс». Нагадаємо, що попередня каденція депутатів продала цій фірмі 132 га землі і вони до цього часу незадіяні. Пропозиція Євгена Юника отримала більше схвальних відгуків, і з поправкою – про купівлю не 2, а 10 га була підтримана більшістю депутатів. До її детального розгляду депутати повернуться на найближчому засіданні чергової сесії.

Що вдасться із запропонованих різних думок та проектів з реалізувати найшвидше – покаже час та найближче засідання сесії . Сьогодні ж очевидно інше – керівництво Трускавця дає зелене світло на добру та необхідну справу – побудову житла для воїнів із зони АТО і готове у цьому максимально їм сприяти.