Тарас Кучма разом з активними дрогобичанами виступають проти приватизації солевиварювального заводу
У четвер, 22 лютого, у Дрогобицькій міській раді під головуванням міського голови Тараса Кучми відбулася
нарада щодо заходів зі збереження Дрогобицького солевиварювального заводу — пам’ятки щонайменше XII століття.
Участь у нараді взяли радник міського голови Олег Дукас, керівник КП «Туристично-інформаційний центр Дрогобича» Ігор Чава, начальник відділу культури ДМР Олег Яводчак, начальник відділу оренди і приватизації Ростислав Росоха, начальник відділу правового забезпечення Степан Кулиняк, ініціатор проекту «БерегТИ» Марія Тяжкун, головний спеціаліст відділу економіки Сергій Задворних та головний спеціаліст відділу культури Галина Луцька.
Як відомо, Дрогобицький солевиварювальний завод є державним підприємством, яке, згідно з постановою Кабінету Міністрів України (від 12 травня 2015 р. N 271) внесено до переліку підприємств, що підлягають приватизації.
І хоча підприємство є досі прибутковим, державі воно не потрібно. До кінця цього року завод підлягає приватизації.
У ході наради головний спеціаліст відділу економіки Сергій Задворних повідомив, що на разі підприємство має потенціал до зростання. У рік підприємство отримує прибутку близько 12 мільйонів гривень, виготовляють близько 155 тонн солі, а також ропу. Однак, у осінньо-зимовий період зростає кредиторська заборгованість через підвищення цін на паливно-енергетичні ресурси.
«Дрогобицький солевиварювальний завод — це символ нашого міста, який сотні років передається з покоління в покоління. Про це свідчать і 9 бочок солі, які є на гербі Дрогобича сотні років. Ми не можемо дозволити, щоб підприємство, старовинна технологія видобутку солі якого відома не лише в Європі, а й світі, було продано та приватизовано, а тим самим стерте з лиця землі», — наголосив під час наради міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
Тому, за підсумками наради, було прийнято рішення про вжиття низки заходів, щоб зберегти Дрогобицький солевиварювальний завод, зокрема домогтися передання підприємства у комунальну власність міста. Для цього планується адресувати до Кабінету міністрів України відповідного листа-звернення щодо збереження найдавнішого підприємства з виварювання солі за підтримки Народного депутата України від Дрогобиччини Богдана Матківського. А також проводитимуться низки інформаційних кампаній із залученням місцевих, обласних та всеукраїнських ЗМІ.
На завершення наради міський очільник наголосив, що як і австрійські, так і бельгійські інвестори заявляли про готовність вкладати кошти у розвиток солевиварювального заводу, як культурного об`єкту.
«Солеварня є невід’ємною історичною спадщиною, яка сприяла соціально-економічному та культурному розвитку Дрогобича. Тому ми повинні зробити все, щоб солевиварювальний завод перейшов у комунальну власність, а опісля заручитися підтримкою інвесторів, які розглядають підприємство як перспективний історико-культурний та промисловий осередок міста, а не бізнес-ідею з припинення функціонування солеварні», — резюмував Тарас Кучма.
Джерело: drohobych-rada.gov.ua