дрогобич - майданПісля подій, які відбулися в Україні, влада вже ніколи не зможе діяти так, як раніше

Справедливі вимоги учасників Революції гідності, які масово вийшли на Євромайдани у Києві та в інших містах і містечках України і мужньо протистояли владному режимові Януковича-Азарова ціною понад сотні життів новітніх Героїв України, зумовлювалися передовсім необхідністю зміни системи влади як на загальнодержавному, так і на місцевому рівні.

Після подій, які відбулися в Україні, влада вже ніколи не зможе діяти так, як раніше. Вона має бути прозорою, підзвітною, ефективною, працювати задля інтересів своїх громадян. Влада – це відповідальність за долю країни та добробут кожного українця.

Дрогобицька міська рада задекларувала готовність до змін не тільки окремих осіб у владі, а й бажання змінити саму систему влади на місцевому рівні, працювати по-новому, приймаючи рішення відкрито і прозоро, виходячи з інтересів Дрогобицької територіальної громади.

Тому 13 травня 2014 року депутатами Дрогобицької міської ради відповідно до ч.3 ст.26 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та ст.75 Регламенту Дрогобицької міської ради утворена депутатська група «За Майдан!».

Наша депутатська група створена для захисту Конституції України, прав і свобод громадян України – членів територіальної громади міст Дрогобич та Стебник, реалізації права на здійснення місцевого самоврядування.

У своїй діяльності депутатська група керуватиметься Конституцією України та законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» і «Про статус депутатів місцевих рад». Та найголовніше – це робити все необхідне, щоб справдилися вимоги Майдану: знищення корупції, перезавантаження всієї економіко-політичної системи та підвищення рівня життя. Ці вимоги стосуються усіх гілок влади, в тому числі на місцевому рівні. Переконані, наші рішення та дії будуть відповідати вимогам часу та очікуванню людей.

Депутатська група «За Майдан!» сповідує встановлені статтею 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основні принципи місцевого самоврядування: народовладдя, законності, гласності, колегіальності, поєднання місцевих і державних інтересів, виборності, правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених законодавством, підзвітності та відповідальності перед територіальною громадою.

Депутатська група «За Майдан!» підтверджує, що саме громада є базовим осередком як громадянського суспільства, так і державного будівництва.

Депутати Дрогобицької міської ради, які увійшли до депутатської групи «За Майдан!», беруть на себе такі зобов’язання: додержуватися Конституції та Законів України, брати активну участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, підтримувати постійний зв’язок виборців, вивчати потреби територіальної громади, виконувати доручення виборців та ради, інформувати виборців про виконання цих доручень.

Після всіх тих подій, що пережила країна взимку і переживає і надалі, ми не маємо права зрадити ідеї Майдану. Українці ціною сотень життів вибороли знову своє історичне право визначати власне майбутнє і жити у своїй країні.

Сьогодні Україна потребує системного перезавантаження і очищення, адже ми будуємо фундамент стабільної, демократичної, європейської країни, де влада підконтрольна своєму народу, де не обмежуються права та свободи громадян, незалежно від регіональної, конфесійної чи мовної ознаки.

Майбутнє України та нашого міста сьогодні залежить від громадянської позиції кожного з нас! Тому прийшов час діяти по-новому, справді в інтересах дрогобицької громади!

Ми не є опозицією до влади. Ми за утвердження цінностей Майдану, за утвердження гідності, правди, справедливості, за боротьбу з корупцією, за патріотизм, порядність та професіоналізм.

Згуртуймось навколо національної ідеї, національних інтересів, щоб в новому часі вибудувати економічно й духовно багату, вільну й демократичну Україну.

Петро СУДА, голова депутатської групи «За Майдан!»