Кремлівські спискиВже зараз російські бізнесмени і чиновники, проти яких поки не введені нові санкції США зазнають великі труднощі, які в перспективі можуть обернутися для них ще більш серйозними проблемами

Як зазначив колишній міністр фінансів РФ, опублікований Мінфіном США «кремлівський список» почав приносити негативні наслідки на роботу ряду російських компаній, передає ДНК.

Деякі власники компаній, чиї прізвища виявилися в списку, зіткнулися з додатковими контролюючими заходами з боку своїх партнерів із Заходу. У той же час екс-міністр каже, що поки незрозуміло, як все буде відбуватися всередині самої Росії.

«Хотілося б, щоб ці можливості компенсували часткові втрати, які у нас є», — зазначив Кудрін. За словами фігуранта «кремлівського списку» і глави Лукойлу Вагіта Алекперова, саме існування «списку» — погана тенденція. І навіть якщо проти тих, хто потрапив в нього не введено жодних санкційні заходи, це вже нехороший сигнал і «початок кінця» для бізнесу. Алєкперов зазначає, що доповідь Мінфіну США поки не торкнувся бізнесу його компанії, але він не виключає, що в найближчому майбутньому може бути затримка з кредитними ресурсами та іншими фінансовими операціями, на яких будується робота компанії.

У свою чергу, російський опозиціонер Михайло Касьянов поділився, що трьох фігурантів «кремлівського списку» вже попросили закрити рахунки в зарубіжних банках, а ще одному з російських бізнесменів прямо заявили, щоб він забрав свого сина з приватної школи в Швейцарії.