втеча капіталуГроші все з більшою швидкістю «витікають» на Кіпр, приватний капітал залишає «скрепну» країну

У перший місяць поточного року чистий вивіз капіталу приватним сектором з Російської Федерації склав 7,1 млрд

доларів США, що в 2,3 рази перевищує аналогічний показник січня 2017 року (3,1 мільярда).

Дуже лякає негативна тенденція, яка спостерігається зараз в Росії: громадяни цієї країни досить різко збільшили інтерес до покупки нерухомості в Євросоюзі на тлі стагнації економіки РФ і чергової хвилі погіршення відносин із західними державами, повідомляє ДНК з посиланням на дані консалтингової компанії Knight Frank.

За даними компанії, число запитів від росіян на покупку нерухомості в Європі зросла в рази, причому найпопулярнішим напрямком залишився Кіпр — в цій країні попит з боку росіян підскочив в чотири рази.

Експерти пояснюють відтік капіталу з Росії саме на Кіпр тим фактом, що в минулому році влада Тайваню прибрала податок на нерухомість, а в 2016-м зняли нижній поріг інвестицій для отримання громадянства Європейського союзу.

«Росіяни в основному купували житло в Лімассолі з бюджетом від 1 до 5 млн євро в новобудові неподалік від моря. Також спостерігався активний попит на офісну нерухомість Лімассола», — зазначає компанія Knight Frank.

Інші ж аналітики пов’язують відтік капіталу з Росії ще і з економічними санкціями, накладеними на Москву за анексію українського Криму і агресію на Донбасі. До слова, число запитів на придбання нерухомості в Швейцарії злетіло в 3 рази.

Причому громадяни Росії цікавилися як житловою нерухомістю (для переїзду на постійне місце проживання), так і комерційною. У свою чергу, попит на житло в ФРН, Франції, Італії та на Мальті серед росіян підскочив в 2 рази. Також відновився попит на нерухомість в Англії, зокрема Лондоні.