європарламентУ проекті доповіді про відносини з Московією Європарламент закликає зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2» і припинити договір про партнерство і співробітництво

Європарламент закликав відмовитися від газопроводу «Північний потік-2»,

щоб не допускати посилення залежності західних країн від Московії, передає DW. Про це йдеться в тексті доповіді, опублікованої на сайті Європейського парламенту в суботу, 1 грудня, передає ДНК.

Крім того, автори документа закликають перервати дії Договору про дружбу і співробітництво, підписаного з ерефією за часів правління Бориса Єльцина — в 1997 році і підлягає щорічному продовженню.

Політики запевняють: взаємини між Європою і Москвою підлягають глибокому аналізу і перегляду. На їхню думку, співпрацю необхідно звести до мінімуму і обмежити областями, які «необхідні і представляють взаємний інтерес», при цьому не забувати про дотримання гарантій безпеки для Євросоюзу і сусідніх з ним держав.

Крім цього, депутати виступають за введення європейського аналога Акту Магніцького, з санкціями щодо російських високопоставлених чиновників, помічених у порушенні прав людини в гулазі. При цьому Європа не готова остаточно зачинити свої двері перед мордором. У тексті документу наголошується, що ЄС прагне до повернення конструктивних взаємин в разі, якщо влада ерефії зробить належні висновки.