Дрогобицька ОТГУ п’ятницю, 18 жовтня, відбулося засідання Круглого столу щодо формування майбутньої Дрогобицької об’єднаної територіальної громади

Засідання Круглого столу відбулося під головуванням

міського голови Дрогобича Тараса Кучми за участі депутата Львівської обласної ради Андрія Ковча, заступників міського голови Дрогобича, депутатів ДМР, керівників структурних підрозділів ДМР, активних дрогобичан. Також участь у засідання взяла делегація зі Стебника на чолі з міським головою Петром Старосольським.

На початку засідання Тарас Кучма закликав присутніх розглянути пропозицію Львівської обласної державної адміністрації щодо створення Дрогобицької ОТГ.

Депутат обласної ради Андрій Ковч проінформував присутніх про ситуацію в області зі створенням ОТГ, відтак зазначив, що ОТГ потрібно формувати до місцевих виборів.

Керівництво Стебника бачить місто в окремій Стебницькій ОТГ. Стебник має перспективу самостійного розвитку, — наголосив міський голова Стебника Петро Старосольський.

Жодних заперечень щодо позиції Петра Старосольського з боку учасників Круглого столу не було. Навпаки, дрогобичани готові підтримати наміри стебницької громади і закликають Стебницьку міську раду якомога швидше прийняти відповідне звернення до Дрогобицької міської ради.

Щодо Нагуєвич, міський голова Дрогобича Тарас Кучма наголосив, що Дрогобич і Нагуєвичі об’єднує промоція Івана Франка. Є чимало напрацювань у сфері культури та туризму. Тому Нагуєвичі мають залишитися у Дрогобицькій ОТГ.

Унятичі самі просяться до Дрогобича, — зазначив Тарас Кучма.

Депутат Роман Шагала запропонував для 17 сіл, з яких планують створити Дрогобицьку ОТГ, підготувати звернення, щоб ті на засіданнях сесій визначилися з бажанням об’єднатися з Дрогобичем в ОТГ на добровільних засадах.

Перший заступник міського голови Дрогобича Ігор Герман доповнив колегу та наголосив, що такі звернення готовий особисто вручити кожному голові сільської ради, щоб якомога швидше запустити механізм формування ОТГ.

Депутат Роман Муль закликав колег враховувати економічний потенціал сіл, які приєднаються до Дрогобича.

Керівник КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка проінформував учасників про стратегію формування мереж освіти, охорони здоров’я, культури, сфери пасажирських перевезень у перспективі створення ОТГ.

Модератором Круглого столу виступив начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Богдан Николаїшин.

До майбутньої Дрогобицької ОТГ планують приєднати Стебницьку міську руду, Бистрицьку, Болехівську, Броницьку, Верхньогаївську, Верхньодорожівську, Волянську, Дережицьку, Добрівлянську, Долішньолужецьку, Лішнянську, Михайлевицьку, Нижньогаївську, Почаєвицьку, Раневицьку, Рихтицьку, Снятинську сільські ради. Про це наголосив Богдан Николаїшин.