Перевезення у ТрускавціУчора з ініціативи міського голови Руслана Козира у міському територіальному центрі соціального обслуговування відбулася зустріч трускавчан з керівниками підприємств, які здійснюють пасажирські перевезення у місті-курорті

До участі у цьому заході були запрошені заступники міського голови Валентина Бодак та Ігор Паньків, керівник територіального центру Олена Пилат, директор КП «АТП» Тарас Кучманич, директор управління соціального захисту Віра Ільницька, представники перевізників — Ігор Барна та Іван Асафат.

Ігор Паньків поінформував присутніх про те, що місяць тому відбувся конкурс на перевезення, переможцями стали три підприємства, з ними укладено угоди, які будуть розриватися у випадку виявлення трьох правопорушень.Тож трускавчани тепер мають важелі впливу на порушників, які нехтують взяти на себе зобов’язаннями на ринку пасажирських перевезень міста.

Тарас Кучманич, директор АТП, зазначив, що існують проблеми з перевезеннями пільговиків, законодавство не регламентує їхню кількість, а відшкодування пільг надходить підприємству не одразу, що створює перешкоди у його діяльності, адже сплачувати податкові платежі потрібно своєчасно. Це є проблемою не лише Трускавця, а й усієї держави. Органи місцевого самоврядування визначають кількість пільгових місць у міських автобусах, зважаючи на такий чинник, як рентабельність маршрутів. Як повідомив Тарас Кучманич, у Трускавці влада намагається не збільшувати тариф – на сьогодні він є найнижчим в регіоні. Тому у великих містах, де є потужний пасажиропотік, питання перевезення пільговиків не стоїть так гостро, як, скажімо, у Трускавці. Тарас Кучманич запропонував запровадити у всіх маршрутках книги скарг та пропозицій, аби оперативніше реагувати на зауваження пасажирів. Також він звернувся до пасажирів, які мають пільги на перевезення, поінформувавши їх про те, що вони обов’язково повинні засвідчувати водію їх наявність, а від водіїв вимагати квитки. Лише тоді можна притягнути водія до відповідальності у межах чинного законодавства у випадку порушень.

Трускавчани, присутні на зустрічі, відреагували на таку пропозиція надзвичайно емоційно, мовляв, випросити у водія квиток – це позбутися часточки здоров’я. Люди скаржилися на хамство водіїв, які принижують пенсіонерів, недотримання заявленого графіку руху, вимагали належного благоустрою зупинок. А також хотіли почути чітку відповідь від перевізників, якою ж має бути кількість пільговиків у маршрутках.

Конструктивним був виступ заступника міського голови Валентини Бодак, яка повідомила, що міський голова дав доручення керівнику комунального підприємства провести інвентаризацію усіх зупинок, з’ясувати, скільки потрібно встановити інформаційних табличок, на яких буде зазначено графік руху, й визначитися з сумою коштів, яка для цього потрібна. Це питання буде винесене на розгляд наступного засідання сесії. А поки що міська влада зобов’язала перевізників оприлюднити інформацію щодо графіку руху у кожному автобусі, а також водії повинні мати бейджики, де вказані їхні прізвища.

Щодо стосується кількості пільгових місць, то досягнуто домовленості, що їх буде чотири, якщо заходить п’ятий пасажир, який має право на пільги, то водій повинен дозволити йому стояти. Діти шкільного віку з 8.00 до 9.00, з 13.00 до 16.00 – також будуть їхати безкоштовно. Валентина Бодак повідомила, що дала доручення міським інформаційним службам оголосити набір водіїв автобусів, сформувавши у такий спосіб резерв. На бюджетний рік-2016 керівники підприємств, які здійснюють перевезення у Трускавці, за сприяння міської влади готують пакет документів для отримання відшкодувань з державного бюджету за пільгові перевезення. Під час зустрічі у територіальному центрі соціального обслуговування було досягнуто домовленості, що наступна розмова відбудеться через місяць – будуть підбиті підсумки того, у який спосіб реагують перевізники на вимоги міської влади та трускавчан.