ПінопластУтеплені стіни набагато краще захищають будинок від проникнення холоду взимку, дозволяючи значно заощадити на опаленні

Але коли мова йде про сам процес утеплення, кожен з нас хоче отримати максимально ефективний результат і при цьому заощадити побільше коштів. Під ці вимоги відмінно підходить такий теплоізоляційний матеріал, як пінопласт. Розглянемо його основні переваги та недоліки, а також нюанси вибору.

ЗМІСТ

  1. Переваги і недоліки
  2. Який буває пінопласт
  3. Розмір плит пінопласту
  4. Яка щільність необхідна
  5. Товщина пінопласту
  6. Якість пінопласту

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ Пінопласту

Переваг у пінопласту набагато більше, ніж недоліків, але про все по порядку. Перша перевага, яка і дозволяє використовувати пінопласт як утеплювач, — це його чудові теплоізоляційні властивості. Крім того, цей матеріал не здатний вбирати вологу, а тому не знадобиться пароізоляція, а в майбутньому це корисна властивість дозволить не знати проблем з розвитком цвілі і грибка.

Пінопласт

Пінопласт — це досить легкий матеріал, тому не потрібні роботи посилення фундаменту, та й працювати з ним дуже просто. Це довговічний матеріал, який з часом не деформується і не змінює своїх властивостей. Низька ціна на даний вид утеплювача — вирішальний аргумент за його вибір.

Але не обходиться і без недоліків. Головний з них — горючість: пінопласт легко підтримує горіння, виділяючи при цьому їдкий токсичний дим. Саме тому для утеплення будинку краще вибирати матеріал, просочений антиприновим складом, який запобігає самостійне загоряння. Крім того, в пінопласті часто влаштовують собі норки гризуни, що є частою причиною для відмови від цього типу утеплювача, але якщо монтаж виконувати за всіма правилами, то і цю прикрість можна буде уникнути.

ЯКИЙ БУВАЄ Пінопласт?

Тот матеріал, який ми звикли називати пінопластом, може виготовлятися в різний спосіб, в результаті утворюючи матеріал з різними властивостями і зовнішнім виглядом. Так, найбільшою популярністю користується полістирол пінопласт. Він може бути пресовим: в такий часто упаковують побутову техніку, а виглядає матеріал як безліч дрібних кульок, щільно притиснуті одна до одної. Такий матеріал легко кришиться і ламається, і для утеплення, природно, не підходить. Безпресовий пінопласт розкришити набагато складніше, в ньому гранули пов’язані між собою дуже міцно, але і у виробництві він складніший. Та і той, і той пінопласт володіє одним недоліком — наявність пор, в які можуть потрапляти пари вологи, а згодом конденсуватися і руйнувати матеріал. Саме тому для утеплення використовують тільки екструзійний полістирол, який позбавлений всіх цих недоліків і зможе прослужити близько 60 років.

пінопласт у Дрогобичі

Крім того, на ринку присутні і інші види пінопластів, який не використовуються при утепленні, тому про них ми згадаємо коротко. Поліуретанові пінопласти часто використовуються у виробництві меблів. По суті, це самий звичайний поролон, який жовтіє на сонці, недовговічний, швидко кришиться, дуже легко загорається і виділяє при горінні масу токсичних речовин.

Полівінілхлоридний пінопласт багато в чому схожий на екструзійний, але при горінні виділяє набагато більше токсичних речовин. Поліетиленовий пінопласт знайомий багатьом з нас: часто в його тонкі аркуші обертають тендітні речі.

РОЗМІР ПЛИТ Пінопласту

Пінопластові плити випускаються, в основному, в трьох типорозмірах: 0,5 * 1, 1 * 1 і 2 * 1 м. Відразу варто відзначити, що цей утеплювач легко ріжеться, тому ніяких проблем в процесі монтажу виникати не повинно. Отже, вибирати краще той матеріал, який найбільш підходить до площі утеплюваної поверхні. Як правило, для утеплення балконів, лоджій і квартир в багатоквартирних будинках свій вибір зупиняють на плитах розміром 0,5 * 1 м: з ними найзручніше працювати, вони більш економічні, так і всілякі складні деталі фасаду таким матеріалом утеплити буде легше. Але якщо потрібно утеплити приватний будинок, стіни якого відрізняються правильною плоскою поверхнею, то є сенс використовувати плити розміром 1 * 1 м. Найбільший матеріал, плити розміром 2 * 1 м використовуються найрідше для особливо великих будівель.

купити пінопласт

ЯКА ЩІЛЬНІСТЬ НЕОБХІДНА?

Для утеплення будинку використовується пінопласт різної щільності в залежності від того, які цілі переслідуються, і що конкретно потрібно утеплити. Так, для утеплення стін зовні краще зупинити свій вибір на пінопласті з щільністю 25 кг / м³, якщо необхідно утеплити підлогу, то використовують плити щільніше — 35 кг / м³, такий же матеріал використовують і для облаштування покрівлі. А ось для утеплення стін з внутрішньої сторони краще вибрати пінопласт з щільністю 15 кг / м³.

пінопласт у Дрогобичі

Для утеплення зовнішніх стін пінопласт щільністю 15 кг / м³ краще не використовувати. Звичайно ж, це не заборонено, але його довговічність, міцність і надійність будуть під питанням, що нескладно перевірити самостійно, адже достатньо всього лише стиснути матеріал. У підсумку можна отримати менш довговічне утеплення, та й за рівнем теплоізоляції такої пінопласт поступається більш щільному аналогу. Але варто відзначити, що подібний матеріал можна використовувати для утеплення некапітальних споруд: ларьки, невеликі магазинчики, складські приміщення. Також пінопласт з щільністю 15 кг / м³ можна використовувати для утеплення деяких частин фасаду, які прилягають до будинку, але не вимагають серйозного утеплення: веранда, технічні споруди, відкриті балкони.

Пінопласт щільністю 35 кг / м³ для утеплення стін використовується вкрай рідко: зі своїми завданнями він справляється відмінно, але відрізняється високою ціною. У деяких випадках, до речі, коли особливо важливі теплоізоляційні властивості, вигідніше використовувати більш тонкий лист більш щільного пінопласту, ніж пінопласт середньої щільності, але подвійної товщини. Але в більшості випадків саме матеріал з щільністю 25 кг / м³ користується найвищим попитом.

ТОВЩИНА Пінопласту

Товщина пінопласту — параметр, який варто вибирати, виходячи з індивідуальної сукупності факторів: товщина стін, матеріал стін, кліматичні умови і т.д. Саме тому неможливо сказати, що абсолютно всім підійде шар пінопласту завтовшки в 5 см, хоча саме такий матеріал найчастіше використовується для утеплення багатоквартирних будинків в помірному поясі.

пінопласт у Дрогобичі

Кожен сам зможе розрахувати необхідну товщину утеплювача, використовуючи наведені нижче в таблиці. Отже, припустимо, ви живете в будинку, стіни якого складаються з двох рядів цегли. Опір теплопередачі при цьому буде 0,405 м² * ° С / Вт. враховуючи, що товщина стін становить 54 см. При цьому нормативне значення, наприклад, для Дрогобича 3,16 м2 * 0С / Вт, різниця становить 2,755 м² * С / Вт, і саме це потрібно компенсувати утеплювачем, коефіцієнт теплопровідності якого у нашому випадку 0,031 Вт / м * ° С. Виходить, що товщина утеплювача буде дорівнювати 0,031 * 2,755 = 0,085м, що становить 8,5 см.

ЯКІСТЬ ПІНОПЛАСТУ

Коли всі інші параметри визначені, потрібно оцінювати необхідний матеріал на предмет якості. По-перше, потрібно попросити сертифікати якості: відповідальні виробники і продавці завжди забезпечують товар необхідною документацією, яка підтверджує його якість. По-друге, потрібно переконатися, що товар зберігається в належних умовах, і що на його упаковці присутнє необхідна маркування, що повідомляє про основні властивості даного матеріалу. Пінопласт не повинен зберігатися під дією прямих сонячних променів: в цьому випадку він втрачає частину своїх експлуатаційних властивостей, може почати виділяти неприємний запах. Також важливо щоб матеріал зберігався в добре провітрюваному приміщенні, і щоб вологість була не більше 60%.

пінопласт у Дрогобичі

Увагу потрібно звернути і на гранули пінопласту. Вони повинні бути одного розміру і розташовані рівномірно по всьому об’єму. Якщо ж в деяких місцях присутні порожнечі, а гранули легко відпадають, то подібний товар складно назвати якісним. Крім того, не зайвим буде порівняти між собою окремі аркуші матеріалу: вони повинні бути абсолютно однаковими по товщині, щільності, з рівними краями, білого кольору.