Окремі матеріали потребують спеціальних методів догляду. Те, що підходить для текстилю, може бути неприйнятним для ворсистих тканин.
Які засоби допомагають підтримувати чистоту меблів з текстильною оббивкою:
- мильний розчин;
- спирт;
- сіль;
- оцет;
- спеціалізовані концентровані шампуні, які розводять водою та збивають у піну.
Якщо вологе прибирання протипоказане для певного покриття, використовують спреї та порошки сухого чищення. Після застосування – засоби видаляють пилососом.
Процедуру чищення шкіряних меблів завершують обробкою стеариновим мастилом.
Особливості догляду за меблями світлого та темного кольорів
Світлі меблі потребують дбайливого ставлення. Їх оббивка може заплямуватися навіть від темного одягу. Щоб освіжити світле покриття, можна використати щітку для одежі, обгорнуту ганчіркою, зволоженою у розчину солі.
Перед застосуванням будь-яких розчинів на темному покритті – потрібно провести тестування. Невелика кількість розчину застосовується на незначній площі поверхні, потім дивляться, чи не змінився колір оббивки.
Догляд за деревʼяними елементами
У мʼяких меблів є підлокітники та різноманітні полички, які теж потребують догляду. Час від часу їх потрібно протирати вологою ганчіркою. Пил, що накопичується у щілинах між деревиною та оббивкою, видаляють пилососом з відповідною насадкою. Зазвичай такі щітки є у комплекті кожного приладу незалежно від того, скільки коштує пилосос.
Для деревʼяних елементів з лаковим покриттям використовуються спеціальні миючі засоби без абразивних часток. Після миття підлокітники поліруються сухою ганчіркою та спеціальними засобами, які містять віск і антистатичні складові.
Секрети догляду у різних типах приміщень
У дитячий кімнаті не рекомендовано розміщувати занадто багато мʼяких меблів. Вони накопичують пил, який може викликати алергію у малечі. Якщо дитина користується мʼякими меблями, то їх варто чистити натуральними засобами.
Мʼякий куточок в кухні треба розміщувати подалі від плити та інших робочих поверхонь. Якщо вони будуть поруч, то покриття буде накопичувати кіптяву та вбирати запахи продуктів, не кажучи про плями та краплі жиру на оббивці.
Офісні меблі, особливо шкіряні, потерпають від працюючих кондиціонерів. Сухе повітря сприяє прискореному зносу оббивки. Вологість в офісі має бути на рівні 55-60%, щодо решти — догляд аналогічний домашньому.