Львівська область продовжує приймати внутрішньо переміщених осіб з різних областей України

Чоловіки, жінки, діти – усі в пошуках безпечного місця подалі від воєнних дій. У багатьох людей сучасні обставини спричиняють страх та паніку. Найбільше, звичайно, потерпають діти, які не до кінця розуміють, чому батькам довелось покинути рідний дім.

Разом з фахівцями Центру здоров’я та розвитку «Коло сім’ї» розповідаємо про п’ять простих порад, як підтримати дітей у непростий час війни:

Будьте поруч з дитиною. Підтримуйте, обіймайте, заспокоюйте. Пам’ятайте, що батьки – це головне джерело підтримки для своїх дітей.

Будьте прикладом. Емоційний стан батьків легко передається на дитину. Частіше кажіть, що все налагодиться, діліться з ними тим, що вам допомагає триматись.

Спілкуйтеся. Розказуйте дітям про те, що відбувається в Україні. Чому ви змушені були поїхати? Як подолати труднощі? Однак не варто втішати дітей «псевдооптимістичними» сценаріями, про швидке повернення додому. Дорога до Перемоги може бути довгою.

Взаємодійте з дитиною: вчіться, малюйте, читайте, робіть добрі справи.

Відновлюйте сили. І вам, і дитині потрібна енергія. Дбайте про сон, харчування, рухову активність.

«Дослідження кажуть, що діти, стикаючись з випробуваннями не обов’язково мають мати психологічні проблеми, а навпаки можуть демонструвати «посттравматичне зростання» – і це великою мірою залежить від підтримки дорослих. Вони можуть зростати у психологічній стійкості, мудрості, вдячності, здатності будувати глибокі стосунки, знати, що у житті найголовніше», – Олег Романчук, дитячий психотерапевт, центр «Коло сім’ї».

Нагадуємо, що фахову медичну та психологічну допомогу надають волонтери на Головному залізничному вокзалі Львова. Їх можна впізнати за жилетками та бейджами. Це медики та психологи, які цілодобово допомагають усім, хто цього потребує. Ініціатива реалізується в межах проєкту «Почуй лікаря», що діє в співпраці з департаментом охорони здоров’я Львівської ОВА. Якщо ви маєте профільну освіту та хочете долучитися, заповніть форму.

Ще більше корисної інформації можна знайти на сторінці Психологічне здоров’я для України у фейсбуці.

Партнерами проєкту є: Кризова психологічна служба міста Львова ЕМДР, Центр здоров’я та розвитку «Коло сім’ї», Ресурсний центр із психосоціальної підтримки для фахівців із психічного здоров`я (перейти на сайт), Орест Сувало – медичний експерт проєкту «Почуй лікаря».

Разом з цим, радимо прочитати поради: як поводитись з дорослою людиною, котра почувається в стресі – документ.

Окрім цього, відновила роботу цілодобова гаряча лінія психологічної допомоги на базі Львівської обласної психіатричної лікарні – 0960001558.