провалля біля ТрускавцяЦей факт першими виявили працівники СГХП «Полімінерал», проводячи плановий огляд території

Як повідомляє ДНК з посиланням на Дрогобицький районний відділ ГУ ДСНС, 2 листопада на протилежній стороні дороги від провалля утворилась чимала тріщина діаметр якої місцями сягає від 2 до 3 метрів, а глибина, за словами фахівців, може бути від 40 до 60 метрів.

Розкол ґрунту відбувся біля русла річки Вишниця, а тому потік води змінив свою траєкторію і протікає вздовж цієї тріщини, потрапляючи в шахту. Тепер прісна вода ще більше розмиває стінки порожнин рудника №2, що беззаперечно пришвидшить падіння нового карсту. Ситуацію ускладнює й те, що поруч проходить лінія електропередач.

Як розповідали працівники СГХП «Полімінерал», які були в цей час на місці події, в цій ситуації є два варіанти вирішення: відводити русло річки, аби вода не потрапляла в шахту, або тампонувати провалля.

Наразі площу довкола провалля обгородили, щоб туди не підходили люди, оскільки це зона підвищеної небезпеки. За словами фахівців тут в найближчий час можливі локальні обвали, зсуви грунту, де утворилась тріщина. Зараз на місці події знаходяться працівники поліції та рятувальники.

Також за попередньою інформацією стало відомо, що в обласній адміністрації відбулось екстрене засідання комісії ТЕБ та НС. Було прийнято рішення про те, щоб якнайшвидше розпочати роботи по відведенню русла річки Вишниця. Голова обласної адміністрації Олег Синютка дав відповідне розпорядження, аби науковці негайно приступили до виконання відповідних робіт на руднику №2.