хокей у ДрогобичіЩороку із настанням весни закінчуються змагання і підводяться підсумки у багатьох зимових видах спорту. Один з них — хокей з шайбою.

Саме у травні проводиться чемпіонат світу з хокею, який цими днями триває у Чехії.
Дрогобицькі спортсмени хокейного клубу «ЕНЕЙ» закінчили цьогорічний сезон, який тривав з жовтня 2014р. І, хоча, особливих спортивних вершин наші хокеїсти цього року не досягли, але нашу команду добре знають у Львівській області та за її межами, ще й вважають унікальною.

У чому ж унікальність?.. Ну, у першу чергу ХК «Еней» — єдина команда, яка з часу відновлення хокейних змагань на Західній Україні у 2004 р. щороку приймає у них участь, не пропустивши жодного матчу. Таким показником не може похвалитись жоден інший хокейний клуб не лише Львівщини! Не зважаючи на труднощі, які іноді виникали, командний дух гравців допомагав впоратись із проблемами, та, ось уже понад десятиліття, приймати участь у змаганнях.

хокей у ДрогобичіІншою особливістю нашої команди є відсутність домашнього льодового майданчику. Усі ігри наші спортсмени проводять у м. Новояворівськ, де діє єдина на Львівщині льодова арена. Віддаленість майданчика, на жаль, не дозволяє забезпечити повноцінний тренувальний процес. Але саме побудова льодової арени дала значний поштовх для розвитку хокею на Львівщині, та, зокрема, на Яворівщині. Ось уже п’ять років у м. Новояворівськ функціонує дитяча хокейна школа, вихованці якої досягли певного результату. Дитяча команда «Галицькі Леви» (2000-2001 р. н.) цього року стала чемпіоном України за чотири тури до його закінчення, а їхні молодші колеги (2004-2005 р. н.) отримали срібні нагороди. Раніше таких досягнень у галичан не було, не існувало навіть хокейної команди.

Слід відзначити, що і у нашому місті зростає хокейна молодь. Спільними зусиллями дорослих гравців вдається привити любов до хокею дітям. Міцно закріпився в основному складі команди Юрій Кріцак, який лише декілька років тому дебютував у команді. Слід відзначити і молодого Дмитра Козловського, який у цьому сезоні забив перші дві шайби за дрогобицький клуб. Залучаються до ігор ХК «Еней» і зовсім юні п’ятнадцятирічні Максим Кушлик (Дрогобицька гімназія), Дмитро Гумен (СШ №3), Максим Захаров (СШ №2).
Тренувальний процес у будь-якому виді спорту є постійним, і тому із закінченням одного сезону розпочинається підготовка до іншого. Навіть влітку хокеїстам треба брати до рук ключку, щоб не забувати свою майстерність.

Автор — Юрій Кушлик