нарахування субсидійЗахід відбувся у форматі обміну досвідом, за результатами якої подаємо перелік питань-відповідей, які мають актуальний характер

У зв’язку зі змінами в діючому законодавстві щодо порядку призначення житлової субсидії, які набрали чинності від 01

травня 2018 року, та з метою опрацювання окремих положень оновленого порядку спеціалісти управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради спільно з начальником управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради Віра Ільницька провели робочу зустріч.

1.Чи може домогосподарство користуватися субсидією, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, отримували хоча б один із таких видів доходу як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю?

Житлова субсидія призначається на загальних підставах у разі, якщо у будь-якому місяці (місяцях) періоду, за який враховуються доходи, відповідні особи отримували хоча б один із вищезазначених видів доходу незалежно від кількості місяців, протягом яких такий дохід отримувався.

2.Як призначається житлова субсидія на домогосподарство, якщо в ньому є кілька особових рахунків?

Якщо в житловому приміщенні, загальна площа якого не перевищує 120 кв. м для квартири і 200 кв. м для будинків є кілька розділених особових рахунків, то для призначення житлової субсидії склад кожного із таких домогосподарств визначається за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. При цьому до складу різних домогосподарств у межах одного житлового приміщення (будинку) не можуть входити члени однієї сім’ї.

3.Чи отримає сім’я субсидію, яка має борги за житлово-комунальні послуги?

31 травня 2018 року житлова субсидія не призначається, якщо сім’я має прострочену понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

УПСЗН