новини ДрогобиччиниСьогодні, напередодні Дня Гідності та Свободи на площі перед адміністративним будинком районної влади відбулося урочисте віче

Перед його початком присутні разом зі священиками о.Іваном (УГКЦ) та о. Ігорем (УПЦ КП) помолилися за душі героїв Небесної Сотні та українських воїнів, полеглих на полі бою з ворогом на сході України.

Під звуки Реквієму Майдану “Плине кача…” ведуча Марія Василенка згадала поіменно всіх двадцять Героїв з Дрогобиччини: Богдан Вайда, Олег Ушневич, Йосип Шілінг, Ігор Борис, Юрій Комар, Іван Ісик, Богдан Вовк, Михайло Сирватка, Артур Гулик, Сергій Шевчук, Віталій Глюз, Ігор Дідач, Мар’ян Дишель, Тарас Зозуля, Іван Габчак, Степан Бродяк, Дмитро Лесишак, Петро Яцків, Роман Сусяк, Віталій Марочканич.

Як слушно сказав у своїй промові о.Іван, вони загинули не за посади і чини, не за політичні партії, не за багатства, тарифи і таке інше. Вони поклали життя за нашу з вами гідність, свободу, честь, тобто, за реальні європейські духовні цінності, за які вийшла два роки тому молодь на Київський Майдан.

Із проханням завжди пам’ятати своїх героїв, молитися за них та бути гідними їхнього жертовному подвигу звернувся до учасників віча о.Ігор.

Голова райдержадміністрації Максим Лісогор наголосив, що справді вільна, незалежна і сильна Україна постане тоді, коли ми змінимося самі, відкинемо непорозуміння, дріб’язкові чвари і ворожнечу. Тільки тоді ми здолаємо будь-якого ворога, і не лише майбутні покоління, а вже сучасники житимуть в омріяній європейській державі.

Цю думку продовжив голова районної ради Михайло Сікора, який звернувся до присутніх із закликом подати один одному руку, бути готовим підставити плече у важку годину, особливо, родинам загиблих, бути вільними і гідними, як наші новітні герої.
Бути пильними, готовими у будь-яку хвилину стати на захист Української держави закликав учасників віча учасник АТО, командир розвідки ДУК “Правий Сектор Руслан Щерба.

Від громади району Максим Лісогор та Михайло Сікора поклали квіти до Колони Свободи, де на честь Українських героїв були запалені лампадки пам’яті.
Патріотичні пісні про боротьбу українців за свою свободу, народжені у наш час, виконали юні співачки із Солонська та Довгого Гірського.