Наявність водопроводу в приватному будинку — це обов’язкова умова для забезпечення належного рівня комфорту під час проживання в ньому. Завести воду в дім можна двома способами: приєднатися до міського водогону або облаштувати власну систему водопостачання від свердловини. Також є третій варіант. Він полягає в комбінації двох попередніх способів. Міська вода буде використовуватися для задоволення побутових потреб, а свердловина — для поливу газону, клумб, саду і городу.

Підключення до централізованого водопроводу

Для цього потрібно звернутися до Водоканалу, який обслуговує міську водопровідну систему. Необхідно, щоб до вас виїхав спеціаліст та проаналізував можливість підключення до водопроводу. Далі потрібно замовити проект та технічну документацію (також у Водоканалі). Про дозволи, які потрібно отримати для проведення робіт, можна дізнатися там же. 

Головною перевагою підключення до міської системи є його відносна бюджетність. В такому випадку вам не потрібно буде копати свердловину, закуповувати дороговартісне обладнання та оплачувати роботу майстрів. Звичайно ж, фінансові вкладення потрібні, але їхній розмір буде меншим.

Є тут і недоліки. Якщо водогін проходить далеко від вашої території, то ви до нього ніяк не приєднаєтесь. Якість води не завжди буде хорошою. Ви повністю будете залежати від справності міської системи. І щомісячно потрібно буде сплачувати рахунки за воду.

Облаштування власної свердловини

Це найкращий варіант. На думку багатьох власників приватних будинків облаштовувати свердловину потрібно навіть в тому випадку, якщо є підключення до міського водогону. Мінімум водою із свердловини ви зможете поливати город, сад та ін.

Варто розуміти, що для реалізації цього способу потрібно буде придбати водяний насос у Львові, систему автоматичного управління, гідроакумулятор, оголовок свердловини, труби шланги, дроти тощо. Можливо доведеться купити і кесон. Це залежить від того, як ви будете встановлювати автоматику. Щоб зекономити, можна облаштувати його власноруч, або встановити обладнання, наприклад, в окремій кімнаті якоїсь надвірної споруди. Головне, щоб воно було захищене від вологи, морозів та інших природних факторів.

Бурити свердловину повинна сертифікована професійна компанія. По-перше, лише в такому випадку ви зможете отримати гарантію, що роботи будуть виконані якісно. По-друге, вона надасть вам технічну документацію на свердловину, в якій будуть вказані її основні параметри: статичний та динамічний рівень води, дебіт (продуктивність). Без цих характеристики ви просто не зможете придбати правильний насос. Під час вибору на сайті Алло, вам потрібно буде вірно визначити його тип, продуктивність, висоту напору та заглиблення.

Знову ж таки, краще щоб вибором обладнання та його монтажем займався спеціаліст, адже він зможе здійснити необхідні розрахунки, врахувавши всі характеристики та особливості. Ну і від якості виконання робіт буде залежати стабільність всієї системи водозабезпечення.