закон про мовуВерховна Рада розгляне три законопроекти, які покликані послабити позиції державної мови в Україні

Ситуація вибухонебезпечна. На початку березня Верховна Рада розглядатиме три законопроекти, які стосуються української мови. Всі вони несуть загрозу. Про це написав на своєму акаунті в Facebook відомий політолог Андрій Смолій, передає Д-НК.

«Три законопроекти подали «слуги» зі знищення Закону про мову … Всі вони послаблюють або знищують законодавство в сфері єдиної державної мови», — написав Смолій.

Він попередив, що ця історія може закінчитися дуже плачевно для всієї України. «В країні зараз і так критична ситуація. В тюрмах політв’язні, люди на вулицях на акціях протесту, Кремль активізувався на Донбасі, а російські сили все більше показують свої зуби в Україні», — зазначив політолог. Він обурений, що за скандальними законопроектами про мову варто навіть не проросійська «ОПЗЖ», а президентська партія «Слуга народу».

Автори хочуть скасувати відповідальність за порушення Закону про мову, зробивши його тим самим марним. Смолій закликав владу терміново відкликати скандальні законопроекти, які, з його слів, грають на руку Кремлю з його улюбленим наративом про «захист російськомовних». Він нагадав, що переважна більшість населення України, згідно з опитуванням, підтримує новий мовний закон.

Експерт назвав «пострілом собі в ногу» спроби окремих депутатів його переписати. «Суспільство ніколи не підтримає знищення закону, і це призведе до подальшої ескалації. Влада буде ослаблена … Це буде остаточний удар по позиціях Зеленського», — написав блогер.

Він підкреслив, що знищення Закону про мову буде ударом також з безпеки України і призведе до «сповзання в бік «ру *** ого світу»».

«Не дамо знищити мову! Руки геть», — закликав Смолій.