Рік тому у Дрогобицькій міській поліклініці почав функціонувати гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу для маломобільних груп населення

Таким чином послугами гінекологів мають змогу користуватись жінки із інклюзією різного віку, передає ДНК.

Як пише ДМР, найперше це стосується жінок, які пересуваються на милицях чи на інвалідних візочках, мають порушення опорно-рухового апарату та інші захворювання. Безбар’єрний кабінет дає можливість заїхати в нього візочком, а також за допомогою гідравлічного підйомника піднятись маломобільній жінці в оглядове крісло.

Загалом, гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу обладнаний усім необхідним для огляду та надання якісних медичних консультацій усім верствам жінок, особливо з інклюзією, а саме: мобільним гінекологічним кріслом, підйомником з гідравлікою і фіксатором для жінок з інвалідністю, кушеткою, ходунками, поручнями для фіксації, а також моноблоком, де можна завантажити та зберігати всю необхідну інформацію та статистику, яка стосується роботи кабінету і проконсультованих пацієнток.

За словами керівниці КНП «Дрогобицька міська поліклініка» Юлії Гончаренко – за рік роботи кабінет безбар’єрного доступу забезпечив якісні гінекологічні послуги та надав їх – 2235 особам, із них жінки з інвалідністю та з порушенням опорно-рухового апарату – 67, ВПО – 306. Із цієї загальної кількості пацієнток  – послугами кабінету скористались – 1501 жінка, мешканки міської місцевості та 734 – сільської, жінки репродуктивного віку – 1655 осіб.

Кабінет безбар’єрного доступу надає послуги всім категоріям жіночого населення – вагітним, гінекологічним пацієнткам, жінкам, що потребують консультування щодо питань планування сім’ї, ВІЛ, небажаної вагітності та у випадках гендерного насильства. Пріоритетним, звісно, є надання послуг жінкам з інвалідністю та з порушенням опорно-рухового апарату. Також хочу відзначити, що Дрогобицька міська поліклініка протягом останніх років суттєво змінилась – ми звертаємо пильну увагу на людей з інклюзією та маломобільністю. Так, зважаючи на це в поліклінічному відділенні встановили зовнішній ліфт, який допомагає людям з інклюзіє піднятись на потрібний поверх. Окрім цього, в поліклініці облаштовано підйомники між поверхами для людей з інклюзією та на візочках. Для зручності людей із вадами зору Шрифтом Брайля продубльовано написи кабінетів та номери поверхів, – коментує Юлія Гончаренко.

Додамо, відкриття безбар’єрного гінекологічного кабінету стало можливим завдяки співпраці КНП «Дрогобицька міська поліклініка» із БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення та Партнерства ООН із захисту прав людей з інвалідністю. Саме завдяки співпраці із БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» в гінекологічний кабінет вдалось закупити усе необхідне обладнання та меблі.