В ООН заявили, що РФ не уникне покарання через катастрофу МН17У Російської Федерації не вийде ухилитися від відповідальності за катастрофу літака рейсу MH17 всупереч спробам використовувати ООН, аби перешкодити правосуддю

Про це заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця за підсумками засідання Радбезу ООН.

За його словами, цю тезу підтримали Бельгія, яка виступала від імені інших членів Спільної слідчої групи – Нідерландів, Австралії, Малайзії та України, а також інші члени Радбезу ООН, передає Д-НК, з посиланням на Укрінформ.

«Росія ініціювала в середу обговорення в РБ ООН міжнародного розслідування, пов’язаного з катастрофою малайзійського літака рейсу МН17. На хвилину можна було б уявити, що в Москві нарешті вирішили повідомити Раді Безпеки про готовність співпрацювати зі слідством, як того вимагає схвалена в 2014 році резолюція 2166. Але дива не сталося», – сказав постпред України.

Агресор продовжує зловживати майданчиком ООН з питань безпеки для дискредитації судового процесу в Гаазі, додав Кислиця. У 2015 році РФ наклала вето на резолюцію Радбезу ООН про створення міжнародного трибуналу у справі МН17, нагадав він. Зараз Росія продовжує дезінформацію і фальсифікацію обставин катастрофи.

«У Москві не співпрацюють ні з Спільною слідчою групою, яка довела походження російської ракети, ні з нідерландською судовою системою, що здійснює кримінальне провадження. Такі дії є відвертим ігноруванням положень Резолюції Радбезу 2166, за яку голосувала, в тому числі, РФ», – резюмував дипломат.