Морський безпілотник може використовуватися для розвідки та патрулювання узбережжя в морських і річкових прикордонних районах

Флот морських дронів України вже встиг зарекомендувати себе з найкращого боку у війні з Росією, ставши справжнім кошмаром для ЧФ РФ, передає ДНК.

Представники української влади неодноразово наголошували, що країна продовжить розвивати безпілотну флотилію, і цьому є підтвердження. В Одесі в рамках міжнародного форуму Black Sea Security Forum 2024 презентували найновіший безекіпажний катер Stalker 5.0, здатний перевозити військове спорядження, продукти та інші вантажі на острови чи ділянки узбережжя, де розміщуються сили української армії, повідомляє «Думська».

Крім цього, найновіший надводний дрон може використовуватися в розвідувальних цілях, а також для патрулювання у морських та річкових прикордонних районах.

Катер оснащений навісним бензиновим двигуном потужністю 60 «коней», завдяки якому дрон може розганятися до швидкості близько 75 км/год. Крейсерська швидкість – 55 км/год.

Довжина безпілотника складає 5 метрів, ширина – 1,2 метра.

Дрон має управління на основі Starlink та систему відеозв’язку. Вартість одного такого катера оцінюється у 60 тис. євро.