Міністерство освіти і науки Естонії відправило Конгресу українців Естонії офіційну відповідь на їх звернення
У зверненні велося про те, що в шкільному підручнику з англійської мови «I love English 7» Кримський півострів був
показаний частиною Московії. У відомстві запевнили, що дана сторінка буде переклеєна і Кримський півострів буде відображатися частиною України, повідомляє естонський портал телерадіомовлення ERR, передає Д-НК.
За інформацією видання, в листі віце-канцлер Міністерства освіти і науки з питань загальної освіти, мовної та молодіжної політики Естонії Крісті Вінтер-Немвальтс зазначила, що «в даний час міністерство і видавництво досягли домовленості про те, що в найкоротші терміни карта в згаданих підручниках буде заклеєна на правильну».
«Ця ситуація викликає жаль, оскільки представлена в підручнику інформація йде врозріз із зовнішньою політикою Естонії, оскільки Естонія не визнає окупацію і анексію Криму», — написала віце-канцлер.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з’явилися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради АРК, Ради міністрів АРК, а також сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялися визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя пройшов невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.