Щороку, у третю неділю травня в Україні вшановують День пам’яті жертв політичних репресій

У цей день вшановують людей, які загинули або зазнали тортур і ув’язнення в таборах через політичні переконання, які не мали можливості справедливого суду і були знищені радянською репресивною машиною.

Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% – українці). Величезну кількість із них розстріляли, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

У неділю, 19 травня, на території музейного комплексу «Тюрма на Стрийській» відбулось поминальне віче. Скорботну панахиду відслужили священнослужителі УГКЦ. Звертаючись з промовою до учасників скорботного дійства, начальник управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас, наголосив, що упродовж століть українську націю знищували, адже вона несла найбільшу загрозу, бо могла «пробудити» народ до боротьби за свою мову, культуру та країну.

Завершився захід покладанням квітів та лампадок до пам’ятного хреста за участі керівництва міста, депутатів та небайдужих мешканців, які в цей день прийшли віддати шану невинно убієнним.