горілка буде дорожчеЗ нового року мінімальна ціна пляшки горілки має становити 90 гривень

Уряд запланував з 2016 року збільшити акциз на горілку, лікери та на пиво удвічі, на сухі вина – у 5 разів, на інші вина – наполовину.

Кабмін пропонує підвищити акциз на лікеро-горілчані вироби з нинішнього рівня 70,53 гривні за літр 100% спирту до 141,06 гривні за літр спирту в 2016 році.

Зросте також ставка збору на пиво.

То скільки буде коштувати пляшка спиртного у 2016-му?

За підрахунками наших колег з Укргорілки, пляшка оковитої коштуватиме щонайменше 90 гривень, тризіркового коньяку – 150 гривень, – розповідає Сергій Михайлечко, директор асоціації “Виноградарі та винороби України”. – Вино, яке тепер коштує 30 гривень, коштуватиме 45. Пиво подорожчає на 1,5 гривні через підвищення акцизів.

Чим може обернутися таке підвищення акцизів?

До речі, коли відбулося різке зростання акцизів на 43% – у 2014 році, то наслідком було скорочення виробництва на 48%. А це – зменшення бази, з якої береться цей акциз.

Збільшення ставок акцизного збору неминуче призведе до зменшення обсягів виробництва у два рази. Ми порахували: наступного року 500 тисяч людей залишаться без роботи. Бо це зачепить інші галузі: виробництво пляшок, інших комплектуючих.

Вважаю, що запропонований проект – це зачистка території. Його завдання – щоб з ринку пішло якомога більше українських виробників. Для того щоб зайшли іноземні.

Чи не перейдуть українці на самогон, як це вже бувало не раз?

Нині тіньовий ринок спиртного оцінюють у 40%, а зрости він може до 60%. Експерти з Укргорілки порахували: кілограм цукру коштує 15 гривень. Відтак за 20 гривень можна мати літр самогону. Тіньовики можуть поставити ціну 40 гривень за пляшку горілки й зароблятимуть ще більше. А шкода здоров’ю від таких напоїв може бути дуже серйозною, бо горілку робитимуть у тому числі з технічного спйрту.

Світлана ОЛІЙНИК