Як тільки над Україною зависла загроза війни з боку Росії, влада і суспільство вдарили на сполох
Військові підрозділи, боєготовність яких добряче підірвали колишні Міністри оборони України Соломатін і Лєбедєв (до речі, призначені на ці високі посади обидва раніше були громадянами Росії), попри ці реалії, підняли свій бойовий дух. Терміново запрацювали військкомати, залучивши до роботи колишніх спеціалістів і фахівців, у яких є досвід мобілізаційної роботи. Їх теж «обрізали» начебто наша держава буде Швейцарією.
Високу організованість проявив Дрогобицько-Бориславський об’єднаний військовий комісаріат, очолюваний підполковником Віктором Поповим.
Окрім п’ятьох штатних цивільних працівників, зокрема Люби Іванчук, Лідії Красуляк, Світлани Якуніної, Віталія Бачинського та Зеновія Ющака на підмогу поспішили колишні працівники військомату Ігор Мицавка та Юрій Пасієв. За ніч було переглянуто чимало справ колишніх резервістів. Їх визнали за декількома категоріями. Першими мобілізаційне розпорядження отримали військовозобов’язані, які підпадають під категорію швидкого реагування. Водночас було задіяно 50 осіб, які могли б при потребі проводити мобілізацію. Словом, у понеділок уже були створені три команди в кількості 340 осіб.
Вразило інше. Того ж таки дня до військкомату, на випадок війни, зголосилися 240 осіб. Наведу декілька фактів-епізодів. Із Борислава до військкомату прибули два куми: 55-річний Іван Мицавка, який 12 років уже мешкає в Іспанії, і 52-річний Василь Тарнавський. Старший кум спеціально прилетів із теплого краю, щоб стати поруч із побратимом по духу. Пізно увечері пішки зі Стебника завітав Андрій Марціх, а уже наступного ранку о 7 годині на порозі стояв Сергій Магур.
Працівників військомату вразив вчинок 79-річного добродія з Дрогобича. Він теж захотів записатися добровольцем. Хтось влучно пожартував, що це ворошиловський стрілець. Дідусеві відмовили. Того ж таки дня про свої наміри у будь-яку годину їхати на фронт заявили знані і відомі люди нашого району і ті, які у суспільстві не є публічними, але патріотично-порядними. Мирослав Глубіш, Ігор Фецяк, Ігор Миськів, Богдан Мозоль, Руслан Щерба, Юрій Котов, Тарас Гентош, Іван Андруневчин, Віктор Юденко, Василь Очеретюк, Юрій Кулинич, Віктор Пришляк та інші наші краяни за покликом серця, не вагаючись готові захищати Україну.
Другим етапом мобілізації передбачено залучення основних сил оборони, третім – тили. Військкомат працює цілодобово.
За три дні у Дрогобичі майже тисяча людей зголосилися, отримали мобілізаційне розпорядження і готові стати під прапор визвольної боротьби. Приблизно такими ж є цифри у більшості міст України, де діють віськкомати. А це майже півмільйона чоловіків готові одягнути військову форму. Про свій намір долучитися до святого обов’язку заявили і чимало жінок.
Володимир ТУРМИС
звідки взнати мені чи мене тоже викликають. на мобілізацію військ якщо я зараз знаходжуся не в львівкій обл.