Корона КарпатЗ кожним роком він стає все впізнаванішою та престижнішою кіноподією західного регіону

Оркестр, червона доріжка під кінотеатром “Злата” та чимало зіркових гостей, – актори, режисери, сценаристи, – творці

сучасного українського кіно – саме так розпочався VIII Трускавецький Міжнародний Кінофестиваль “Корона Карпат”, який впродовж чотирьох днів покаже глядачам близько 60-ти сучасних кінокартин.

Кінофестиваль “Корона Карпат” відбувається уже восьмий рік поспіль. З кожним роком він стає все впізнаванішою та престижнішою кіноподією західного регіону. А цьогоріч захід увійшов у трійку головних кіноподій нашої країни.

Ще декілька років тому до українського кіно ставились украй скептично, адже якісного продукту практично не було.

“Організовуючи кінофестиваль в перші роки його проведення, ми не могли відібрати хоча б кілька українських фільмів для показів в рамках проведення “Корони Карпат”. Сьогодні ж маємо кілька десятків відбірного кінопродукту” – згадує генеральний директор “Корони Карпат” Олег Карпин.

Корона Карпат

Цьогоріч журі переглянуло понад 120 українських фільмів, з яких відібрало близько 60-ти, – всі вони будуть показані на широкому екрані впродовж чотирьох днів фестивалю. Важливо, що перегляд усіх фільмів впродовж фестивалю є безкоштовним (!!). Покази відбуваються традиційно в кінотеатрі “Злата”, в якості додаткових локацій залучені Народний дім, музей історії міста-курорту та музей Михайла Біласа. Детальну програму фестивалю та перелік фільмів – читайте тут.

Цьогорічний фестиваль розпочався традиційно урочистою церемонією відкриття. Під професійний супровід незмінних ведучих Зоряни Петрас та Богдана Процищина та звучання оркестру, по червоній доріжці пройшлись гості та учасники цьогорічного Кінофестивалю. Серед них – творці кінофільмів, режисери, сценаристи, продюсери та звісно ж самі актори, – яких впізнають, яких люблять та шанують і до яких одразу ж вишикувались черги бажаючих, щоб зробити пам’ятне фото на згадку.

Корона Карпат

Корона Карпат

Корона Карпат

Корона Карпат

Корона Карпат

Ірма Вітовська, Римма Зюбіна, Ахтем Сеітаблаєв, Михайло Грицкан, Василь Вірастюк, – це лиш кілька найбільш впізнаваних прізвищ українських зірок-учасників цьогорічного кінофесту. Кожен презентує своє кіно, вболіває за розвиток кіноіндустрії та запрошує глядачів приходити, дивитись та підтримувати українське кіновиробництво.

Корона Карпат

Корона Карпат

Одну з картин, написаних художницею Наталією Поліщук, отримає в якості подарунку стрічка-переможець.

“Я цьогоріч приїхала вперше. Попередні роки, на жаль, мені ніяк не вдавалось сюди приїхати. Очікування звісно якнайкращі. Мені приємно презентувати тут нашу роботу, яка вже поїздила по світу та отримала міжнародні нагороди. Тут, на фестивалі, люди можуть побачити фільми ще до потрапляння їх в прокат, – ось такий крутий Трускавець” – зазначила в коментарі нашому виданню відома актриса театру та кіно, народна артистка України Ірма Вітовська.

Корона Карпат

Одразу після церемонії відкриття гості мали змогу переглянути фільм-відкриття режисера Антоніо Лукіча “Мої думки тихі” з Ірмою Вітовською в головній ролі, – фільм, який вийде у широкий прокат аж 2 січня 2020 року.

Ще три дні триватимуть кінопокази, вхід на які буде безкоштовний. Кожний фільм презентуватимуть його творці, актори, з якими можна поспілкуватись після перегляду кожної картини. Журі ж тим часом працюватиме та обиратиме кращі роботи – у кількох номінаціях та кінострічку, яка отримає гран-прі цьогорічного фестивалю “Корона Карпат”. Церемонія нагородження відбудеться в неділю, в залі кінотеатру “Злата”.

А поки долучаймось до перегляду кінофільмів та підтримуймо українське!

Ніна Федько

Джерело: truskavets-online.info