нові правилаУ Трускавці пропонують прийняти міську програму щодо утримання і поводження з домашніми тваринами

Відповідно до нових правил усі тварини, що утримуються фізичними і юридичними особами на території міста

Трускавця мають бути зареєстровані у єдиному електронному реєстрі. Окрім того, господарі собак після реєстрації отримують жетон із номером, який повинні чіпляти на ошийник собаки під час вигулу. Правилами забороняється вигул чотирипалих без ошийника. Тварина, що ходить вулицями без жетона, вважатиметься незареєстрованою. Ветеринарний паспорт відтепер не є підтвердженням права власності. Також незареєстровану тварину забороняється дарувати чи продавати.

нові правила

Щодо реєстрації тварини, то особа, яка придбала та утримує тварину, зобов’язана зареєструвати її впродовж 10 діб з моменту придбання. У разі втрати номерного індивідуального реєстраційного знаку тварини (жетона), зміни її власника або місця його проживання (реєстрації) обов’язково проводиться перереєстрація тварини.

нові правила

Зареєструвати тварину можна у стерилізаційному пункті КП «Парк курортний». Для цього необхідно взяти чотирилапого із собою та заповнити анкету. Через 15 діб собака чи кіт стає зареєстрованим і отримує свій жетон. Після реєстрації КП «Парк курортний» має право вимагати доставлення собаки на огляд чи вакцинацію.

У громадських місцях, у місцях масового скупчення людей у тому числі в транспорті, собаки повинні бути на повідку, а деякі породи у наморднику, а маленькі собаки – на руках у власника.

нові правила

Під час переходу через вулиці особа, що здійснює вигул собаки, зобов’язана взяти її на короткий поводок, щоб уникнути дорожньо-транспортних подій і загибелі собаки на проїжджій частині.

Особа, яка утримує домашніх тварин, зобов’язана прибирати за нею екскременти на будь-якій території, включаючи територію під’їздів, сходових кліток, ліфтів, а також доріжок, тротуарів, газонів.

Домашні тварини-безхатченки.

У Трускавці час від часу трапляються випадки отруєння собак. Вони, мовляв, «гавкають», можуть агресивно себе поводити і т.д. Скільки б зоозахисники не пояснювали певним соціальним елементам, що труїти собак, тим паче вже вакцинованих і стерилізованих – проблему не вирішує, бо звільняється місце в органічному світі і на це місце з’являються інші собаки, ба більше – це середньовічні та жорстокі методи, але ж завжди знаходяться ті, хто суне у ковбасу отруту і розкидає містом. У Правилах поводження із тваринами чітко прописано: «Категорично забороняється вчинення дій, що призводять до отруєння безпритульних тварин, до їх загибелі від задушшя, електричного струму, больових ін’єкцій, курареподібних препаратів, перегріву тощо. Винні у вчинені таких дій щодо домашніх та безпритульних тварин підлягають притягненню до кримінальної чи адміністративної відповідальності».

нові правила

Відловом безпритульних тварин й надалі будуть займатись працівники стерилізаційного пункту КП «Парк курортний» і волонтери. Собак після стерилізації та вакцинації віддають безоплатно у добрі руки. А тим собакам, яким не поталанить знайти дім, повертаються на місце відлову.

Тепер, якщо буде відловлено безпритульну собаку, а виявиться, що хазяїн її просто загубив і насправді вона аж ніяк не бездомна, то забрати її коштуватиме грошей. Зате наступного разу власник буде обачнішим і не вигулюватиме свого меншого друга без нагляду.

нові правила

Контролювати виконання цих Правил насправді може кожен свідомий мешканець Трускавця. Якщо ви бачите, що хтось вигулює собаку без повідка чи стаєте свідком будь-якого іншого недотримання Правил поводження із тваринами у місті, то можете сміло дзвонити у “102” і вимагати від поліції відповідної реакції. Також контролюватимуть ситуацію з тваринами працівники стерилізаційного пункту КП «Парк курортний» і волонтери.