курорт СхідницяНавчально-ознайомчий семінар з питань захисту навколишнього середовища та очистки стічних вод шляхом застосування сучасних автономних очисних споруд провели минулого тижня у Східниці працівники ТзОВ «Еколайн» із Києва

Ініціатором проведення даного заходу став селищний голова Іван Піляк. Саме на його прохання до курортного селища прихало із Києва практично усе керівництво товариства.

Регіональний представник ТзОВ «Еколайн» у регіоні бориславець Андрій Місько, зазначає, що інтерес керівництва товариства до проблеми очистки стоків не випадковий. Адже європейський вибір нашої держави поставив перед українцями у число першочергових завдань питання боротьби за чистоту навколишнього середовища. Відтак питання очищення побутових стоків від негативного впливу на зовнішнє природне середовище набуває з кожним роком актуальності. Це питання сьогодні є актуальним для будь-якого населеного пункту Дрогобиччини. На жаль, рівень побутової культури більшості нашого населення настільки низький, що люди, скидуючи неочищені побутові стоки у канави, річки чи потічки, не задумуються про можливі негативні наслідки для власного здоров’я. Вирішити цю проблему допоможе встановлення автономних очисних споруд, які сьогодні є абсолютно необхідним елементом сучасного житлового будівництва.

Регіональний представник «Еколайну» на Дрогобиччині зазначив, що керівництво товариства не випадково із зацікавленням сприйняло пропозицію Східницького селищного голови Івана Піляка провести навчально-ознайомчий семінар саме у Східниці. Сьогодні курортне селище Східниця активно працює над зменшенням негативного впливу життєдіяльності людини на зовнішнє середовище. Інтенсивний розвиток курорту обумовив значне скупчення людей на один квадратний метр території. Відповідно продукування стоків у Східниці більше, аніж у Бориславі, Дрогобичі чи будь-якому іншому населеному пункті регіону. Окрім того, брався до уваги факт, що якщо значну частину Борислава охоплює централізоване каналізування, то для Східниці це продовжує залишатися проблематичним. Сьогодні Східниця – це гірська місцевість із великим напливом туристів упродовж року. Тому питання очищення побутових стоків для курортного селища залишається актуальним. «Це секрет, – наголошує пан Андрій, – що більшість людей, коли мова заходить про очищення стоків, звикли що, образно кажучи, щось до чогось повинно підключатися і забруднену воду подавати на очищення. Насправді, очищення побутових стоків можна проводити автономно, без під’єднання до центральної каналізації. Власне, із технологією автономного очищення побутових стоків ми на прохання селищного голови Східниці ознайомили власників готелів, приватних садиб та активних громадян курортного селища під час навчально-ознайомчого семінару.

А ще регіональний представник ТзОВ «Еколайн» Андрій Місько розповів, що товариство володіє унікальними технологіями обслуговування діючих басейнів, є лідером на українському ринку з продажу та монтажу автономних очисних каналізаційних споруд, септиків сепараторів нафтопродуктів та жиру. Про ці сучасні технології регіональний директор «Еколайну» пообіцяв розповісти читачам часопису в наступних публікаціях.

Петро МАГУР