У сьогоднішніх реаліях дуже важливо тримати стійкість, продовжувати жити своє життя, не опускати руки та тримати в тонусі своє фізичне та ментальне здоров’я. Регулярні заняття спортом не лише допоможуть зняти стрес, але й позитивно впливають на самопочуття людини.

З літа 2022 року у Дрогобицькій громаді діє проект «Ми обираємо спорт». Саме через цикл відкритих спортивних тренувань та майстер-класів, впродовж періоду літніх канікул, діти та молодь громади мали змогу ознайомитись з різними видами спорту. Такий проєкт ініціював відділ фізичної культури та спорту ДМР.

За словами начальниці відділу ДМР Оксани Сотрихіної, мета спортивного задуму полягає у залученні якомога більшої кількості дітей та молоді до занять спортом та активного способу життя. Відтак, за літній період діти мали змогу ознайомитись з такими видами спорту, як плавання, вільна боротьба, хортинг, кікбоксинг, жіночий футбол, карате, шахи, баскетбол тощо.

Однак, на цьому вирішили не зупинятись. Так, у відділі фізичної культури та спорту готують до реалізації новий проект — Шкільні спортивні ліги Дрогобицької МТГ, в межах розпочатого раніше проекту «Ми обираємо спорт».

Це своєрідне продовження вже розпочатої справи. У співпраці з відділом освіти ДМР ми будемо залучати школярів різних вікових груп до Шкільних спортивних ліг. У результаті цього проекту збільшиться частка учнів, які систематично займаються фізичною культурою та спортом, підвищиться рівень фізичного та морального розвитку дітей, підлітків та молоді, — прокоментувала Оксана Сотрихіна.

Шкільні спортивні ліги включають три види спорту — баскетбол, волейбол та бадмінтон. Ігри стартуватимуть з жовтня та триватимуть до травня.

Ми обрали ці види спорту, адже кожен навчальний заклад має спортивний зал чи майданчик, на яких можна тренуватись та проводити турніри. Якщо проект набуде зацікавлення серед школярів, батьків чи можливо навіть спонсорів, ми плануємо розширювати перелік та додавати ще й інші види спорту, — зазначила Оксана Сотрихіна.

Шкільні спортивні ліги налічуватимуть  три етапи. На кожному з яких в змаганнях братимуть участь учні загальноосвітніх навчальних закладів. Особливістю спортивної ліги від інших змагань є те, що команда переможців отримає перехідний кубок, який надалі передаватиме іншій команді-переможців.

Так, в межах 1 етапу Шкільних ліг відбуватимуться  внутрішні змагання у навчальних закладах, на яких формуватимуть збірні команд шкіл;

2 етап — змагання між закладами освіти згідно жеребкування, на яких визначать переможців відбіркових змагань, який відповідно отримає право участі у наступному етапі;

3 етап — фінальні територіальні змагання, в ході яких визначається чемпіон Шкільних спортивних ліг з кожного виду спорту.