сміттєві війниДругий тиждень на під’їзді до полігону твердих побутових відходів Самбора діє блокпост, де вдень і вночі чергують активісти, не пропускаючи автомашини зі сміттям з інших міст

Там розгорнули плакати з написами: «Геть Гамара і продажних депутатів», «Геть сміттєву владу!».

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news, передає ДНК.

До такого радикального кроку активісти вдалися після того, як 5 лютого на сесії міський голова Юрій Гамар «пропхав» сміттєве питання за підписом дванадцятьох депутатів, а більшість їхніх колег без громадського обговорення проголосувала за прийом на місцевий полігон побутового непотребу зі Львова, Дрогобича та інших міст.

Скільки завозили сміття, ніхто точно не може сказати, оскільки машини не зважували – вага не діє. Майже рік там не працює нова сміттєсортувальна лінія. Нагромадження ТПВ, вважають мешканці найближчих до полігону вулиць, серйозно загрожує природі, а найбільше – здоров’ю.

Так, у Самборі розпочалися велелюдні акції «Стоп – сміттю!». До містян ніхто з влади не виходив на відверту розмову. Боялись і далі бояться з’явитись на очі депутати, які проголосували за ввезення до міста чужого сміття.

Під тиском громади та щоб зняти напруження міський голова Юрій Гамар підписав розпорядження про припинення з 20 лютого ввезення твердих побутових відходів з інших міст на самбірський полігон. У документі не вказано, на який термін.

Та містяни не вірять меру: спорудили блокпост, на третьому за останніх десять днів велелюдному вічі вимагали від Юрія Гамара скликати позачергову сесію та скасувати рішення про ввезення сміття з інших міст. За це підписалося дванадцятеро міських депутатів.

Було озвучено рішення про створення ініціативної групу, до складу якої зголосилися понад 50 активних самбірчан. Вони, наголошували на вічі, серед жителів розпочинають збір підписів за відставку міського голови. Візьмуться також за депутатів, щоб звітували про свою діяльність, директора комунального господарства.

Микола СЕНЕЙКО

Джерело: Leopolis.news