маляріяВід початку 2019 року у Львові зареєстровано два випадки захворювання на малярію

Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області, передає ДНК.

У першому випадку чоловік прибув з відрядження з Республіки Конго і в якого розвинулася блискавична форма малярії, був госпіталізований в КНП Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня». Хворий помер.

Другий пацієнт, якого госпіталізували з діагнозом «малярія», перебував на Філіппінах на відпочинку. Стан чоловіка – середньої важкості.

Симптоми малярії проявляються зазвичай на 10-15 день після укусу інфікованого комара. Перші прояви захворювання – головний біль, слабкість, лихоманка, рясне потовиділення – можуть бути незначними, що ускладнює діагностику малярії. Ранні ознаки малярії подібні до перших симптомів інших захворювань.

Комплекс лікувальних заходів слід розпочати протягом перших 24 годин після виникнення симптомів, щоб не допустити розвитку важкого перебігу захворювання, яке може закінчитися летально.

Коли плануєте поїздку в країну, де існує висока ймовірність захворіти на малярію, необхідно придбати лікарські засоби проти малярії та постійно тримати їх при собі. Також треба поцікавитися, чи у країні, яку плануєте відвідувати, є загроза підхопити цю недугу.