техногенні катастрофиЧерез зрив опалювального сезону у двох містах на Львівщині оголосять техногенну катастрофу

Працівники ТЕЦ у Новояворівську та Новому Роздолі

відмовляються подавати тепло в оселі мешканців через зарплатні борги.

Львівська ОДА планує визнати ситуацію у Новояворівську та Новому Роздолі техногенною катастрофою. Про це розповів народний депутат зі Львівщини Павло Бакунець під час брифінгу у Верховній Раді 17 жовтня. Також він заявив, що міністерка розвитку громад та територій України Альона Бабак шукає шляхи вирішення цієї проблеми.

За словами нардепа, оголошення техногенної катастрофи дозволить Кабміну найближчим часом виділити кошти для розв’язання проблем із опалювальним сезоном у містах на Львівщині.

Мер Новояворівська Василь Муравель, який також взяв участь у брифінгу в Верховній Раді, розповів, що працівники Новояворівської ТЕЦ відмовляються приступати до подачі тепла мешканцям доти, доки їм не виплатять борги по зарплаті.

«Магістралі міста майже готові, котельня майже готова, але є найважливіша проблема: працівники, які працюють на котельні, понад 4 місяці не отримують зарплати. Попри це, вони працюють, але попереджають нас усіх, що вони приступлять до роботи з надавання послуг тільки після того, як отримають заробітні плати», – заявив Василь Муравель.

Нагадаємо, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ, які подають тепло та електроенергію у будинки мешканців, належали ТОВ «Енергія-Новояворівськ», ТОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТОВ «Енергія». На початку 2018 року обидві ТЕЦ арештували у справі про крадіжку газу «Нафтогазу України». Після арешту ТЕЦ Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) обрало тимчасового управителя для ТЕЦ – компанію «Гарант Енерго М».

На теплоелектроцентралях постійно виникали проблеми і опалювальний сезон у 2018 році перебував під загрозою зриву. У січні цього року на Новороздільській ТЕЦ трапилась масштабна аварія, внаслідок якої у частини мешканців міста прорвало труби. Окрім того, новий управитель заборгував мільйони НАК «Нафтогаз-Україна» та іншим підприємствам. Через ці борги «Гарант Енерго М» перестало виплачувати заробітну плату працівникам, які у свою чергу вдалися до протестів та погроз щодо зриву опалювального сезону.

У вересні АРМА провела новий конкурс на управителів ТЕЦ у Новому Роздолі та Новояворівську. Відтак АРМА продовжила договори з компанією «Гарант Енерго М» у частині виробництва електричної та теплової енергії у Новояворівську та Новому Роздолі. Натомість у конкурсі на розподіл електричної енергії перемогла компанія «Альтернатива-Т-XXI».