діагностика в ДрогобичіДіагностика нового формату: У Дрогобичі жінок запрошують на безкоштовну діагностику передпухлинних та пухлинних патологій

Вже більше року у Дрогобичі функціонує Міжрайонний

скринінговий центр для діагностики передпухлинних та пухлинних патологій у жінок.

Працює Міжрайонний скринінговий центр на базі «Дрогобицької міської лікарні №3».

Завдяки роботі скринінгового центру тисячі жінок з Дрогобича та прилеглих територій мають можливість попередити виникнення клінічної форми онкологічних захворювань, пройшовши діагностику та виявивши онкологічні утворення ще на початковому етапі.

Відтак, за словами заступника начальника відділу охорони здоров`я ДМР Святослава Кучерявого, з квітня 2017 року по сьогоднішній день у Центрі обстежено більше 3500 пацієнтів, яким проведено близько 10000 обстежень.

У 342 пацієнтів, як зазначає Святослав Кучерявий, виявлено передракові захворювання. У відсотковому співвідношенні це становить близько 9% від загальної кількості.

Загалом у напрямку онкопревенції у скринінговому центрі поводять обстеження молочних залоз та органів малого тазу у жінок, щитовидної залози, простати у чоловіків та багато іншого.

Після виявлення онкологічного новоутворення у Центрі одразу можна пройти курс лікування.

Станом на сьогодні діагностична база Центру є значно потужнішою, ніж лікувальна, тому керівництво

«Дрогобицької міської лікарні №3» спільно з міською радою та керівництвом міста працюють над залученням додаткових коштів, за які планують закупити нове обладнання.

Нагадаємо, створення скинінгового центру у Дрогобичі стало можливим завдяки співпраці місцевого самоврядування Дрогобича, Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, Міністерства охорони здоров’я України, Світового банку.