тюрма на СтрийськійУчора, 14 липня, у Дрогобичі відбулися скорботні заходи з нагоди 25 річниці поховання останків жертв московсько-більшовицького терору 1939-1941 років

Повідомляє Дрогобиччина — новини краю з посиланням на ІА ZIK

Традиційно на території меморіалу «Тюрма на Стрийській» відбувся молебень за невинно убієнними за участі владики і священнослужителів Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

У своїй проповіді владика Ярослав (Приріз) наголосив, що це місце є великою кафедрою знання та пам’яті.

«Святим обов’язком кожного дрогобичанина є пам’ять про події минулого та молитва за невинно убієнними. Після 25 років чимало зроблено, аби пам’ять про ті страшні події 1939-41 рр. не згасла. Однак нині потрібно продовжувати працювати над розвитком меморіального комплексу, збереженням експонатів та донесенням історії до підростаючого покоління», – сказав владика Ярослав.

Історик Богдан Лазорак запропонував вшановувати свою історію так, як це роблять у Європі.

«Нам потрібно говорити про винуватців цієї трагедії. Потрібно визнати той факт, що й нині посеред нас живуть ті, хто нищив українців і все, що пов’язано з українською історією. Нам необхідно більше уваги приділяти тому, щоб не відбулось інформаційних маніпуляцій навколо історичних фактів», – мовив Богдан Лазорак.

Роман Пастух – письменник і краєзнавець – звернув увагу присутніх на те, що за останні роки помітно збайдужілість громади до свого минулого. Про це свідчить явка людей на поминальних заходах. Також він запропонував включити музей «Тюрма на Стрийській» до переліку туристичних маршрутів і демонструвати його усім туристичним делегаціям, які приїжджають у наше місто.

Після публічних виступів відбулося покладання квітів до Пам’ятного Хреста, участь в якому взяли представники керівництва міста, педагогічного університету, депутати, громадські діячі.

Також цього ж дня на Полі Скорботи відбулася панахида за невинно убієнними, а у приміщенні музею «Тюрма на Стрийській» для молоді було продемонстровано фільм «Золотий вересень».

Нагадаємо, 14 липня 1991 році, у Дрогобичі на Полі Скорботи за християнським обрядом було здійснено поховання останків 486 жертв НКВС-КДБ. 89 – належали особам підліткового віку. Середній вік інших – 20 – 40 років.

Ці останки були віднайдені та ексгумовані під час розкопок 1989-1990 років, які тривали на території колишньої катівні НКВС СРСР (вул. Стрийська, 3).