центр кримських татарУ Дрогобичі врешті відкрито культурний центр кримських татар. Урочистості відбулися 17 жовтня

Культурний центр кримських татар, розташований на вулиці Лесі Українки, 21.

Двері центру будуть відчинені для гостей щовівторка, четверга та суботи, з 11:00 до 16:00 години.

Метою та завданням центру, яким опікується Кримськотатарська громада Дрогобича “Іхсан-Щирість”, є познайомити дрогобичан з багатою культурою кримських татар, які після анексії Криму, оселилися в Дрогобичі, вибудувати дружні та продуктивні стосунки.

“Приміщення центру було отримано у 2016 році, воно перебувало у ненайкращому стані, але його зручне розташування, розміри, інфраструктура, кількість кімнат та інше нас влаштовували. У громади не було грошей для ремонту, і ми почали звертатись до потенційних спонсорів. В результаті чого було отримано фінансовий грант на ремонт та закупку обладнання від Міністерства закордонних справ Республіки Польща”, – коментує голова ГО «Іхсан-Щирість» Рустем Якубов.

Відкриття такого центру вкотре демонструє, що Дрогобич – багатокультурне місто, яке прихильно ставиться до всіх, незалежно від віросповідання чи національної приналежності.

Щирі вітання нашим друзям, кримським татарам з відкриттям такого бажаного для них центру.

В заході взяли участь Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський, радник Посольства Республіки Польща в Україні Йоанна Юревіч, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, голова культурного центру кримських татар у Львові Ернест Абкелямов та інші. Також на запрошення відгукнулися громадські діячі та волонтери, які дуже багато чого зробили та роблять для громади кримських татар у Дрогобичі – Artur Deska, Хосе Турчик, Володимир Шершень Бараняк, пан Кес з Нідерландів, подружжя з Польщі Войтек та Марта Пенціак.

Олег Дьорка

Джерело: Vartonews