Самобутні різдвяні традиції, святкове домашнє печиво, колядки та збір коштів на ЗСУ – таку мету цьогоріч переслідуватиме фестиваль галицького колориту «Газдиня Фест», який уже втретє відбудеться у Дрогобичі.

Організовує дійство Управління культури та розвитку туризму, зокрема керівниця відділу культури та мистецтв Леся Татарська, яка є засновницею фестивалю, передає ДНК. Смачне свято об’єднає талановитих господинь всього регіону – Дрогобича, Стебника та сіл територіальної громади. На фестиваль вправні газдині готують домашні  смаколики: пампушки, струцлі, пляцки, тістечка, не забувають й про головний символ свят – кутю та оригінальні українські канапки і напої. Усі різдвяні смаколики можна не лишень скуштувати, але й придбати і тим самим скласти донат в підтримку ЗСУ.

Цьогоріч фестиваль смаколиків запланований на 4 січня, 12:00 год. Щоправда, час старту фестивалю може бути зміщено у випадку повітряних тривог. Також на час тривоги торгівлю на фестивалі буде припинено, а відвідувачів попросять перейти в укриття. Найближчими будуть – укриття «Укртелекому», Дрогобицької міської ради, храму Пресвятої Трійці та Народного дому імені І.Франка.

«Газдиня Фест» – фестиваль, який найперше покликаний популяризувати бойківську та лемківську культуру, наші самобутні різдвяні традиції як святкового столу, так і колядок і віншувань. Є намір по завершенню війни вивести наш фестиваль на міжрегіональний рівень. Адже прадідівські традиції, якими багата наша земля та безпосередньо наш регіон і місто мають жити, мають примножуватись та передаватись із покоління в покоління. Сьогодні наші воїни на передових позиціях стоять саме за збереження не лишень наших кордонів, але й мови, традицій і культури. Наші медики невтомно лікують та практично 24/7 витягають із лещат смерті поранених і постраждалих, бо знають – окрім них це не під силу нікому. Аналогічно і наші рятувальники – 24/7 розбирають завали від російських обстрілів та допомагають знайти зниклих під ними. Кожен на своєму місці щоденно робить усе для того, щоб наблизити перемогу. Зважаючи на посилення обстрілів українських міст у ці дні – не маємо права допустити, щоб ворог нас залякав і звів нанівець наші традиції та культурні надбання. Тож цьогорічний фестиваль «Газдиня фест» найперше покликаний зібрати додаткові донати в підтримку ЗСУ, бо останнім часом збір коштів на потреби воїнів значно знизився. Тож запрошуємо долучитись усіх небайдужих і тим самим підтримати наших захисників, – коментує Леся Татарська.

Усі вилучені під час продажу смаколиків кошти будуть скеровані на допомогу воїнам та окремим батальйонам.