У Нагуєвичах – відкриють 7-й благодійний етнофест у садибі Каменяра

27 серпня у Дрогобичі та на малій Батьківщині Франка – в історико-культурному заповіднику Нагуєвичі, відбудеться вшанування світлої пам’яті титана думки та слова – Івана Франка.

У Дрогобичі відбудеться віче та VII урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка. У Нагуєвичах – відкриють 7-й благодійний етнофест у садибі Каменяра, інформує ДНК. Гасло фестивалю – «Купимо воїнам Франко-SHARK разом!», адже усі мистецько-культурні заходи фесту будуть спрямовані на підтримку ЗСУ.

За словами директора заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, вартість безпілотника сягає до 3 млн грн. – тож до доброї справи можуть долучитись усі охочі. Ціна вхідного квитка на етнофестиваль 50 грн з дитини та 100 грн з дорослого.

Відзначення уродин Івана Франка стартує 26 серпня. Так, у Дрогобичі:

26 серпня

11:00-11:30 – відбудеться відкриття музею-студії І. Франка, факультет української та іноземної філології ДДПУ імені І. Франка, кімната №52.

27 серпня

10:00 – біля пам’ятника І. Франка (Народний дім імені І. Франка, Дрогобич) розпочнеться урочисте віче. В межах віче буде відкрито меморіальну дошку з гранітної плити керівнику Дрогобицького товариства «Просвіта» Михайлу Шалаті.

12:00-12:30 – у Нагуєвичах відбудеться панахида. Локація – пам’ятний Хрест до скасування кріпацтва 1848 р. авторства Якова Франка (на території Літературно-меморіального музею Івана Франка в Нагуєвичах).

12:40 – покладання квітів до пам’ятника Івана Франка у селі Нагуєвичі.

13:00-13:40 – благодійна екскурсія батьківською садибою Франка (подвір’я та експозиція музею-садиби Івана Франка).

13:45-13:50 – патріотичне «Франко-фото» у садибі Івана Франка (родинне подвір’я хати Франків).

14:00 – 14:30 – відкриття виставки картин Зенона Франка – «Франкова Україна» (музей Івана Франка).

15:00-16:50 – у Народному домі імені Івана Франка у Дрогобичі відбудеться VII урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка. Там же – прем’єра меси «Буенос Айрес» композитора Мартина Палмарі у виконанні Дрогобицького муніципального камерного хору «ЛЕГЕНДА».

15:00 – у Нагуєвичах стартує благодійний сімейний конкурс-змагання «ФРАНКО-ЛІТАЧОК», створення літаків та змагання між ними. Родинні команди батьків і дітей змагатимуться між собою, хто найдальше вміє запускати паперові моделі українських літачків.
А також відбудеться благодійний майстер-клас із декорування бойових гільз та діятиме виставка макетів літаків від авіа спортивного клубу «Віраж»,

16:00-16:40 – благодійний «Казковий театр» (музейний простір біля «Жовтої скульптури Франка» Будинку Літератора, львівська пересувна сцена) показ казки за мотивами творів Івана Франка «ЛИС МИКИТА»,

17:00-21:00 – благодійний патріотичний концерт на підтримку ЗСУ (музейний простір біля «Жовтої скульптури Франка», львівська пересувна сцена) виступ популярний гуртів та виконавців – Віктора Винника, гурт «Мері», Бориславські батяри, Віктор Павлік та інші.

Додамо, на етнофестиваль щогодини курсуватимуть безкоштовні автобуси до Нагуєвич із Дрогобича! Автобуси відправлятимуться з 11:00 год до 22:15 год.

Місце відправки автобусів з Дрогобича – вул. Івана Франка, 20 (навпроти Народного дому), з Нагуєвич – вулиця Івана Франка,15.
Останній виїзд з Дрогобича – 21:00 год.
Останній виїзд з Нагуєвич – 22:15 год.