ЙодУ Бориславі розглядають можливість промислового видобутку йоду

Про це йшлося 3 листопада, під час зустрічі заступника міського голови Борислава Богдан Монастирського з потенційним інвестором, представником будівельно-виробничої компанії «Петра» Романом Іванчуком та науковцями-ентузіастами, які понад тридцять років присвятили дослідженням пластових вод.

Про це Дрогобиччина — новини краю повідомили у Бориславській міській раді.

Метою зустрічі стало обговорення можливостей промислового видобутку йоду місті.

Науковець, кандидат хімічних наук Геннадій Щемельов озвучив своє бачення щодо реалізації проекту «Створення підприємства з видобутку йоду на базі пластових вод Бориславського нафтового району у м.Бориславі».

Геолог НГВУ «Бориславнафтогаз» Надія Клімова ознайомила присутніх з підрахунком запасів пластових вод по одному з перспективних горизонтів Бориславського нафтового родовища.

Інвестор цікавився дебетом пластових вод, вмістом в них йоду, можливістю використання мобільних модульних установок для промислового видобутку йоду.

Цікавило його також питання технологічного процесу, чи не завдасть видобуток йоду екологічної шкоди місту а також те, яким чином будуть використовуватись свердловини – на правах оренди чи передачі їх на баланс міста.

Підсумовуючи результати зустрічі, заступник міського голови Богдан Монастирський висловив сподівання на подальшу співпрацю і запевнив, що в разі згоди інвестувати у промисловий видобуток йоду, міська влада надаватиме посильну допомогу інвестору.