Сьогодні, 14 березня, символічно у День українського добровольця, у Бориславі на фасаді закладу загальної середньої освіти №5 відкрили пам’ятну дошку Василю Мацьку. 

Захисник навчався у ЗЗСО №5, згодом — у Бориславському професійному ліцеї. Працював токарем на заводі РЕМА. Загинув 23 листопада 2022 року у бою з російськими окупантами на Донецькому напрямку. У Василя залишилася мама та сестра.

Урочисте відкриття меморіальної дошки розпочали з хвилини мовчання за всіма загиблими, і, здавалося, ніби й вітер стих на ту хвилинку, коли всі схилили голові у скорботі. Відкрили пам’ятний захід спільним виконанням Державного Гімну України. 

“На приміщенні нашої школи ми вже відкриваємо дошку третьому Герою, який загинув у тій страшній російсько-українській війні. Сьогодні ми низько вклоняємося мамі й сестрі патріота. Ви виховали справжню людину, що у своєму серці мала найбільшу любов:  віддати життя за своїх рідних, друзів, за свою Батьківщину”, – сказав директор ЗЗСО №5 Ігор Шишко. 

Меморіальну таблицю відкрили заступник міського голови Роксоляна Гарасимів, мама Марія, сестра та побратими Василя. Присутні помолилися за душу загиблого, а освятив меморіальну дошку настоятель храму Преображення господнього о. Ярослав Химин.

“Ми сьогодні зібралися, щоб вшанувати память вже третього загиблого Захисника цієї школи Василя Мацька, який віддав своє життя у боротьбі з агресором. Перед ним відкривалося щасливе майбутнє життя, яким пожертвував заради кожного з нас. Низько схиляю голову перед рідними, які виховали справжнього патріота, воїна, який без вагань пішов боронити рідну українську землю”, – сказала у своєму слові Роксоляна Всеволодівна. 

Добрими словами згадали Василя Мацька його побратими, які пліч-о-пліч з ним стояли на захисті України. На завершення пролунала Молитва за Україну “Боже великий, єдиний”, під звуки якої школярі поклали запалені лампадки до освяченої меморіальної дошки.