Трускавець прийняв на обсервацію17 військовослужбовців, які приїхали з навчань НАТО в Латвії проходять чотирнадцятиденну обсервацію в санаторії «Трускавецький»

Таку інформацію на своїй сторінці у Фейсбук 10 квітня

озвучив мер оздоровниці Андрій Кульчинський. В повідомленні йдеться про те, що військовослужбовці ізольовані по кімнатах на одному поверсі. Усі прибулі — це офіцери. Двічі в день їм вимірюють температуру тіла.

«Після прийому їжі особами, які перебувають на обсервації, посуд замочується в дезрозчині. Засоби безпеки проводять і в приміщенні санаторію — знезараження коридорів і кімнат. Ніхто з прибулих не покидає своїх приміщень»,- написав у Фейсбук мер курорту Трускавця.

Прибуттю в Трускавець військовослужбовці передувала вимога Кабінету Міністрів України, який звернувся до органів місцевого самоврядування кожної області з проханням: подати перелік закладів, які можуть прийняти на обсервацію осіб, яким потрібна самоізоляція з метою дотримання карантину.

Трускавець подав список із десятка санаторіїв міста, які б могли прийняти на обсервацію громадян України. Серед цих закладів і Центр медичної реабілітації та санаторно-курортного лікування «Трускавецький», який відповідає за реабілітацію військовослужбовців, пенсіонерів Міністерства оборони, ветеранів військової служби, тощо.

За твердженнями керівника санаторію Василя Вовчанського, від Міністерства оборони України цими днями їм поступила вказівка: бути готовими на випадок прийому військовослужбовців на обсервацію. Мова іде про тих людей, які прибули з місць ймовірного зараження чи контактували із хворим, перебували на військових навчаннях або ж через перетин кордонів їм потрібна 14-денна ізоляція.

Наголошую, — санаторій «Трускавецький» на обсервацію прийматиме лишень військовослужбовців, а не пересічних громадян, оскільки наш заклад, — відомчого профілю. За нашими підрахунками ми може прийняти до 400 осіб на самоізоляцію, — поінформував Василь Вовчанський.

Підготовка санаторію до обсервації українських військових тривала таким чином, що із працівниками санаторію проводився інструктаж, обговорювалися умови медичного огляду прибулих та щоденного моніторингу стану їхнього здоров’я, відпрацьовувався і момент дезінфекції усього санаторного закладу та машин, які привозитимуть на обсервацію військовослужбовців.

Тим часом у соціальних мережах містяни здебільшого пишуть, що не проти обсервації українських військових, однак запитують, чи справді дотримуються норм карантину прибулі та не покидають свої приміщення. Влада міста переконує, що «ніхто з прибулих не покидає свої приміщення».

Фото з соц.мережі ФБ